jak zarabiać na instagramie

Czy zastanawialiście się kiedyś jak zarabiać na Instagramie i ile można zarobić na Instagramie? Jeżeli tak to z tego wpisu dowiecie się ile zarabia się na współpracach z firmami oraz poznacie zarobki największych gwiazd Instagrama. Zanim zaczniesz zarabiać pieniądze na Instagramie, musisz upewnić się, że marki będą chciały z Tobą współpracować. Oznacza to, że musisz zacząć od wzrostu liczby swoich followersów. Użytkownicy mający ponad 100 000 obserwatorów mają dużą szansę na znalezienie marek, które mogłyby z nimi współpracować i dostarczać dochód wystarczający do wygodnego życia. Natomiast nawet jeśli masz zaledwie kilka tysięcy obserwujących a chcesz się dowiedzieć jak zarabiać na Instagramie, możesz nadal pracować z markami, które potrzebują tak zwanych mikro-influencerów. Szacunkowe zarobki Instagramerów z Polski powyżej stu tysięcy obserwacji mogą wynosić od 2 tysięcy złotych do nawet 30 tysięcy złotych za zdjęcie!

Zyskaj nawet 500 prawdziwych obserwacji.
Realizacja tylko 10 minut od 6.99 zł.

Od czego zacząć zarabianie na Instagramie

Zastanawiasz się jak zarabiać na Instagramie? By zacząć zarabiać powinieneś zbudować zaangażowaną społeczność, która przez dokonywany ruch na twoim profilu będzie przynosić Ci zyski. Szczególne znaczenie mają tutaj lajki, komentarze czy wyświetlenia filmów oraz liczba ludzi, który ogląda twoje Insta Story – oczywiście im więcej tym lepiej. Oprócz zasięgów, firmy zwracają również uwagę na target czyli odbiorców twórcy oraz jego atrakcyjność dla danej kampanii. Twój wizerunek, stylówka, styl prowadzenia profilu i ludzie, którzy na niego wchodzą muszą pasować do produktu czy usługi, które miałbyś promować.

jak zarobić na instagramie

Zarabianie na Instagramie w 2019

Niezależnie od tego czy chcesz zarabiać na Instagramie czy YouTube powinieneś mieć swój styl, który będzie Cię klasyfikował do promocji różnych usług lub produktów. Znacznie łatwiej jest pozyskać współpracę posiadając pozytywny wizerunek, taki który nie będzie kontrowersyjny. Jednakże nie jest to zasada. Już coraz częściej możemy zobaczyć kontrowersyjnych influencerów jak i tak zwanych pato-influencerów. Istnieją firmy, które są zainteresowane takimi osobami. Przykładem pato-influencera, który ma jedne z największych zasięgów na polskim Instagramie jest Marta Linkiewicz.

Ile można zarobić na Instagramie?

Gdy zdobędziesz kilka tysięcy obserwujących na swoim koncie na Instagramie, musisz zrozumieć, ile jesteś wart dla marek. Pomaga to uniknąć przeładowania współpracami lub ich zbyt mała ilością. Zatem jak zarabiać na Instagramie i od czego zacząć? Jeżeli określisz szacunkowe stawki jakie możesz otrzymać za dodanie jednego zdjęcia lub innej formy współpracy powinieneś skontaktować się z firmami lub osobami, które zawodowo zajmują się pozyskiwaniem współpracy reklamowych.

jak zarabiac na instagramie

Średnie zarobki na Instagramie w Polsce

Początkujący influencerzy mogą zaniżyć swoją wartość i błędnie obliczyć stawki, które powinni zarobić. Aby uniknąć tego typu wpadek powinieneś skorzystać z darmowej platformy z ogłoszeniami dla Instagramowiczów i sprawdzić ile średnio płacą firmy za wykonanie określonych działań. Możesz również zamieścić, bezpłatnie swoje ogłoszenie i dokładnie opisać co jesteś w stanie zrobić za odpowiednią kwotę. Jeżeli wynagrodzenie Cię zainteresuje pamiętaj, że będziesz musiał odjąć od niego prowizję dla platformy oraz podatek. Jednak prowadząc mało popularne konto powinieneś najpierw skupić się na jego rozwoju niż monetyzacji.

zarobki na instagramie

Narzędzia do wyceny zarobków na Instagramie

Webfluential Influence Estimator to użyteczne narzędzie pozwalające uzyskać lepszy obraz tego, ile twoich wpisów jest naprawdę wartych pieniędzy. Narzędzie obliczy liczbę obserwujących i jakość zaangażowania, aby sprawdzić, ile należy naliczać za każdy wpis czy inną akcję.

jak zarabiać na instagramie aplikacja

Co wpływa na zarobki na Instagramie

Ile można zarobić na Instagramie i jak sprawdzić ile zarabiają inni influencerzy? Zwykle, zarobki w mediach społecznościowych są objęte sporą tajemnicą ze względu na ogromne kwoty, które padają za współprace. Twórcy nie chcą dzielić się swoimi zarobkami z obawy przed stratą swoich odbiorców przez chociażby zazdrość. Nie wiesz jak zarabiać na Instagramie lub ile można zarobić na Instagramie? Postaramy się przybliżyć Ci co wpływa na zarobki na Instagramie i co robić by zwiększyć monetyzację swoich treści.

od czego zależą zarobki na instagramie

Zarabianie na Instagramie porady

  • Twórz wysokiej jakości treści, które przypadną do gustu osobom w Twojej niszy. Upewnij się, że wszystkie obrazy są żywe i pasują do produktów, które chcesz promować, niezależnie od tego, czy są to produkty kosmetyczne, produkty fitness czy odzież.
  • Używaj odpowiednich hashtagów, aby ludzie mogli łatwo odkryć Twoje treści, a nawet podążać za Tobą. Narzędzia takie jak hashtagify.me mogą pomóc Ci odkryć popularne hashtagi do wykorzystania w twoich wpisach i lepiej je dopasować do treści.

promowanie na instagramie

Jak zarobić na Instagramie jeszcze więcej

Zapytaj odpowiednie konta o wypromowanie. Możesz przeprowadzić wyszukiwanie przez hashtag, aby znaleźć popularne konta na Instagramie, które udostępniają treści od różnych użytkowników w Twojej niszy. Przejrzyj ich treść i skontaktuj się z nimi, aby udostępnić swój wpis, jeśli zauważysz, że regularnie robią promowania innych kont. Na przykład @global.travelz to konto na Instagramie mające ponad 180 000 obserwujących. Jeśli przejrzysz ich posty, zobaczysz, że są to głównie zdjęcia wybrane przez użytkowników dotyczące podróży. Użytkownicy Instagrama, którzy chcą rozwijać się i budować swoją popularność w niszy podróżnej, mogą poprosić ich o udostępnienie swoich treści. Możesz nawet obserwować osoby o największych wpływach i zobaczyć, co robią, aby zaangażować swoich odbiorców. Od wyboru estetyki po publikowanie w stałych odstępach czasowych i porach dnia.

zarobki instagramerów

Jak zarabiać na Instagramie przy współpracy z markami

Jeżeli osiągnąłeś sukces na Instagramie, możesz zacząć szukać marek, które zapłacą ci za posty na Instagramie. Jeśli masz miliony obserwujących a przy tym marki, które chętnie rozpoczną z Tobą współpracę to nie musisz tego dalej czytać. Natomiast jeśli chodzi o osoby, które nie są tak rozwinięte i ciągle zależy im na rozwoju, muszą one wykonać tę pracę i szukać marek, z którymi mogą współpracować samodzielnie. Oczywiście im większą liczbą followersów możesz pochwalić się na swoim Instagramowym koncie tym większe szanse na propozycje współpracy różnych marek.

Jak zacząć współpracę na Instagramie

Jak zacząć współpracę na Instagramie

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka sieci influencerskich i platform marketingowych dla influencerów, które akceptują osoby o wpływach mikro. Jeśli wstąpisz do tej sieci, firma skontaktuje Cię z markami, których wymagania spełniasz i zostanie tylko dopiąć szczegóły dealu. Istnieje wiele dobrych sieci i platform, na które możesz się zapisać. Oczywiście sieci będą w zamian za członkostwo i załatwianie współprac pobierać honorarium, ale to i tak bardzo ciekawa opcja dla influencera. Ważne jest by dokładnie czytać umowy i nie zgadzać się na oddawanie większości dochodu sieciom, ponieważ nie byłoby to opłacalne dla Ciebie jako twórcy. Najtrudniejszym aspektem związanym z zarabianiem na swoim koncie na Instagramie są jego zasięgi. Ciężko określić jednoznacznie jakie zasięgi mamy, z każdym dodanym zdjęciem może być on inny. To główne kryterium, które interesuje Twoich potencjalnych partnerów biznesowych.

snapstars

Zarabiaj na Instagramie

Jakie są sieci partnerskie, które polecamy do rozpoczęcia współpracy? Najlepiej podjąć współpracę z takimi firmami, które są już długo na rynku, mają pewną pozycję oraz oferują dobre warunki dla influencerów. Warto wybierać takie sieci, które mają pod swoimi skrzydłami znanych Instagramerów z Polski. Przykładowe sieci influencerskie, z którymi możemy zacząć współpracować jako mikro-influencerzy:

whitepress.pl

Jak widać sieci te oferują również współprace w innych social media – na przykład na Snapchacie. Warto zainteresować się tym i prowadzić partnerstwo na różnych platformach by zwiększyć wydajność monetyzacji.

Zyskaj aż 1000 prawdziwych lajków.
Realizacja już w 10 minut od 5.99 zł.

Na czym zarabia się na Instagramie

Na Instagramie jak i na każdej innej platformie społecznościowej można zarabiać w dowolny sposób. Dla jednych będzie to przerażające ponieważ duża dowolność wymaga sporej kreatywności zaś inni potraktują to jako atut. Możesz robić co chcesz – ważne by odniosło to sukces, przyciągnęło uwagę odbiorców. Ile można zarobić na Instagramie dodając jedno zdjęcie dziennie? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Można zarabiać nawet 20 tysięcy złotych, 400 złotych, 50 złotych ale też i kompletnie nic.

Na czym zarabia się na Instagramie najlepiej?

  • Współprace z firmami
  • Promocja innych profili
  • Użyczanie własnego wizerunku w reklamach
  • Bycie ambasadorem marki
  • Gadżety i koszulki
  • Promocja własnej firmy

 

jak zarabiać duże pieniądze

Jak zarabiać na Instagramie duże pieniądze

Instagramerzy podobnie jak inne grupy influencerskie nie ograniczają się do jednego medium społecznościowego. Każdy influencer doskonale wie że zarobi dużo więcej posiadając również inne popularne sieci społecznościowe jak Facebook czy YouTube a także własny blog. Osoby popularne mają znacznie prościej rozkręcić nowy biznes czy przenieść ruch z jednej platformy na drugą dlatego ich zarobki mogą być bardzo wysokie. Wszystkie kwoty są ustalane indywidualnie w zależności od wielkości współpracy a także zaangażowanych mediów społecznościowych twórcy. Średni koszt kampanii reklamowej wynosi nawet od 15 do 50 tysięcy złotych! Ile można zarobić na Instagramie nie będą aż tak popularnym? Zarobki średniej klasy influencerów na Instagramie to zwykle od 50 do 100 zł za zdjęcie. W przypadku większych kampanii te sumy mogą dojść do nawet trzech zer lecz zakładamy, że minimum obserwacji to 10 tysięcy a średnia ilość polubień to 1000 na zdjęcie.

Podsumowanie

To wszystko w tym artykule, mamy nadzieję, że pomógł Wam nieco w zrozumieniu zasad panujących w Influencerstwie. Jest to moim zdaniem zawód przyszłości – coraz bardziej popularny, dobrze płatny i wygodny. Jeżeli nie wiesz kim chcesz zostać w przyszłości może właśnie taka praca Cię zadowoli? Życzymy powodzenia!

4.5/5 - (51 votes)