Uważasz, że promocja na Instagramie należy do rzeczy z kategorii trudnych i nie dasz sobie z tym rady? Myślisz, że to dużo kosztuje? Nic bardziej mylnego! Znając pewne zasady promowania oraz zaufane serwisy pomagające w tym zabiegu można bez problemu, niewielkim kosztem dobrze wypromować siebie lub swoją markę na tym portalu społecznościowym. Promocja na Instagramie różni się od innych portali, stawia przede wszystkim nie na treść a na zdjęcia, dzięki czemu jest łatwiejszy w obsłudze. Oczywiście tekst nadal może stanowić ważny fragment wpisu w zależności od danej branży. Sposobów promocji jest wiele, poniżej opiszę te najbardziej skuteczne.

Zyskaj nawet 500 prawdziwych obserwacji.
Realizacja tylko 10 minut od 6.99 zł.

Ile kosztuje promocja na Instagramie

Za promocję na Instagramie płaci się na takich samych warunkach jak na przykład na Facebooku, czyli za ilość jej wyświetleń. Realny koszt tak naprawdę zależy od wielu czynników i to my decydujemy ile będzie kosztować promocja na Instagramie. Czynnikami wpływającymi na koszta są między innymi do jakiej grupy kierujemy daną reklamę. Ceny za jedno kliknięcie mogą wahać się od 20 do nawet 80 groszy. Sami ustalamy najpierw jaki budżet przeznaczamy na reklamę i na jaki okres czasu a aplikacja wyliczy jaki może dać to nam szacunkowy zasięg odbiorców. Musimy ustalić również target reklamy czyli komu ma się wyświetlać promocyjny post oraz optymalizację pod kątem wyświetleń reklamy. Plusem tego rozwiązania jest to, że można powiązać reklamy na Instagramie z Facebookiem i na odwrót.

Zobacz też: Jak zdobyć followersów na Instagramie

Reklama na Instagramie

Promocja na Instagramie – Insta Story

Dla tych, którzy nie wiedzą czym jest ten od pewnego czasu bardzo popularny element w aplikacji już śpieszę z pomocą. Jest to pasek u góry głównego ekranu Instagrama, który wyświetla przez 24 godziny w kółkach z awatarami relacje znajomych z ich codziennego życia. Relacje można również prowadzić na żywo. Użytkownicy mogą zadawać pytania, głosować w ankietach i tak dalej. Wszystko działa bardzo podobnie jak w Snapchacie. Dzięki InstaStory możemy zobaczyć co robi aktualnie znajomy czy nawet celebryta. Reklama w tym elemencie pojawi się gdy użytkownik będzie się przełączał z jednej relacji znajomego do relacji drugiego znajomego. Reklama oczywiście jak i zwykłe relacje wyświetla się na pełnym ekranie. To oznacza, że taki sposób reklamy jest bardzo efektywny, przyciąga całą uwagę twojego odbiorcy.

Płatna promocja na Instagramie może bardzo pomóc w rozwoju marki. Nie jest to jednak jedyny sposób na osiągnięcie sukcesu, często taka forma reklamy może nie przysporzyć nam oczekiwanych korzyści.

Jak działa promocja na Instagramie z szybkielajki.pl

Samą reklamą świata się nie zdobędzie. Poza konkretną promocją potrzebny jest dobrze prowadzony, interesujący profil, wysokiej jakości zdjęcia, ciekawe przemyślenia trafiające do wielu ludzi. Nie zawsze jest to łatwo wykonać. Istnieje metoda o wiele wygodniejsza i skuteczniejsza od płatnej promocji. Nie generuje ona tak dużych kosztów jak w przypadku płatnych reklam na Instagramie.

Chcesz trafić do szerokiego grona odbiorców? Zwiększyć zasięgi, zainteresowanie, ilość obserwujących twój profil i polubień postów? Chcesz mieć naprawdę dużo lajków pod zdjęciami? Możesz wesprzeć swoje metody promocji poprzez kupno odpowiednich usług, które to zapewnią.  Dzięki portalowi szybkielajki.pl możesz szybko a co najważniejsze bezpiecznie kupić:

-obserwujących na Instagramie

-lajki na Instagramie

i wiele innych…

Alternatywne promowanie na Instagramie- Czy warto?

Wszystkie te usługi są wykonywane przez realne osoby! Żadne boty nie maczają w tym palców. Kupno tych usług jest w pełni anonimowe i bezpieczne a znacząco pomaga w promocji konta na Instagramie.

Oczywiście uzyskany rezultat zależy od kreacji reklamowej jaką przygotujemy, jeśli będzie wystarczająco dobra – uzyskamy zamierzony efekt.

Koszt promowania na Instagramie

Płatne promowanie na Instagramie

Płacąc za reklamę Instagramowi możemy umieścić ją albo w relacjach czyli tak zwanych Instagram Stories albo na głównej zakładce gdzie pojawią się nowe zdjęcia ludzi, których mamy zasubskrybowanych czyli aktualnościach.

Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Relacje na pewno przegląda więcej młodych ludzi natomiast główną zakładkę z nowymi postami zobaczy prawdopodobnie każdy. Reklamę w Stories jest łatwiej wkomponować w całość, natomiast sponsorowany post będzie wyróżniał się z tablicy i może zdenerwować użytkownika. Tworząc reklamę na Instagrama trzeba pamiętać o specyfice tegoż portalu, najlepiej stawiać na interesujące grafiki przykuwające wzrok lub krótkie, śmieszne albo dające do myślenia filmiki żeby promowanie na Instagramie dało najlepsze efekty.  Warto używać dobrze dobranych hashtagów, które przecież są synonimem Instagrama i pozwalają większej liczbie osób odnaleźć nasz przekaz.

Płatne promowanie na Instagramie

Promowanie na Instagramie – poradnik:

-Zdjęcie może mieć format kwadratowy, pionowy i poziomy. Maksymalna rozdzielczość grafiki nie może przekraczać 1080px na 1080px lub 1080px na 1350px w trybie portretowym.

-Kreacja reklamowa nie powinna zawierać więcej niż 20% tekstu, przekaz reklamowy natomiast musi się zmieścić w 300 znakach.

-Film może trwać maksymalnie 30 sekund oraz musi mieć format .mov lub .mp4. Na InstaStory jest to tylko 15 sekund.

Jak działają reklama na Instagramie?

Wiele osób pyta działają reklamy na Instagramie. A więc -Zasadniczo reklamy na Instagramie nie różnią się znacznie od postów organicznych. Reklama zawiera obowiązkowo grafikę lub film a pod nim krótki tekst. Dodatkowo możemy dodać wiele różnych przycisków, które mogą przenosić pod konkretny adres URL, profil na IG lub zainstalować aplikacje na smartfonie. Możliwości jest naprawdę wiele. Pod nazwą reklamodawcy pojawia się napis sponsorowane, który informuje, że jest to reklama. Dużo większe pole do popisu jeżeli chodzi o interakcję użytkownika daje nam reklama w Instagram Stories.

Zyskaj aż 1000 prawdziwych lajków.
Realizacja już w 10 minut od 5.99 zł.

Alternatywa dla reklamy na Instagramie

Ludzie często myślą grupowo. Jeśli zobaczą, że twój post zdobył dużą ilość lajków, im też się podświadomie spodoba. Wyświetlenia i komentarze realnie zwiększają zasięgi reklam i postów, dzięki temu mnóstwo ludzi zobaczy twoje wstawki. Liczba komentarzy od prawdziwych osób znacząco zwiększa wiarygodność marki. Liczba obserwujących Cię osób to podstawa do budowania swojego profilu, zasilenie tej liczby dzięki szybkielajki.pl wpłynie bardzo pozytywnie na rozwój twojej marki i prestiż.

Szybkielajki.pl to gwarancja jakości, przez 5 lat na rynku zaufało nam już tysiące osób, sprawdź sam i odmień swój profil na Instagramie!

3.8/5 - (37 votes)