Zobacz jak wybierać hasztagi na Insta

Najpopularniejsze Hashtagi na instagramie  to temat, który od dawna stanowi jeden z ważniejszych elementów prowadzenia profilu na Instagramie, hasztagi na insta to najważniejszy element kategoryzujący umieszczane  na portalu posty. Natomiast sam Instagram jako serwis jest rzeczywiście jest jedną z najszybciej rozwijających się platform społecznościowych. W związku z czym z dnia na dzień korzysta z niego coraz więcej użytkowników, odkrywając wciąż na nowo bez wątpienia potencjał tego serwisu. Wszystko to sprawia, że można go wykorzystać również  do celów czysto rozrywkowych jak i istotnie w formie platformy do działań czysto zarobkowych. Instagram, więc  może Ci bowiem posłużyć do budowania swojej popularności i zwiększania ilości followersów. W rezultacie będą  oni oczywiście bezpośrednimi odbiorcami publikowanych przez Ciebie treści więc istotnie zwiększą to Twoją rozpoznawalność, udostępniając dalej wybrane przez siebie zdjęcia.  Z tego powodu  już tylko krok dzieli Cię od zbudowania silnej marki osobistej tak  jak przystało na influencera z prawdziwego zdarzenia.

Zyskaj aż 1000 prawdziwych lajków.
Realizacja już w 10 minut od 5.99 zł.

Zobacz jak wybierać hasztagi na Insta

Chcesz ułatwić wyszukiwanie udostępnianych przez Ciebie treści? Wiarygodnie dołączyć do grona najczęściej obserwowanych, w ramach Twojej branży? Oznaczaj swoje zdjęcia, jednocześnie  wykorzystując do tego również  najpopularniejsze hashtagi. Hashtagi na Insta to niezwykle nośny temat, oczywiście nie tylko na samym Instagramie. Wygląda na to że można śmiało powiedzieć, że Instagram ogarnęła prawdziwa hashtagowa gorączka, która nie ustępuje. To bez wątpienia dobry znak, szczególnie dla wschodzących gwiazd Instagrama – w rezultacie najpopularniejsze  hasztagi są świetnym sposobem na to, żeby rzeczywiście dotrzeć z Twoimi treściami do nowych obserwujących. Jednak jak w przypadku każdego tego rodzaju narzędzia – Konieczna jest wiedza, jak mądrze z nich korzystać. Z myślą o tym przygotowaliśmy dla Ciebie ten poradnik. Omawiamy w nim najpopularniejsze hashtagi na Instagramie, wraz z praktycznymi wskazówkami, na temat ich użycia. Tak więc bez dalszych wstępów – przedstawiamy Ci najpopularniejsze  hasztagi na Insta.

https://szybkielajki.pl/wp-content/uploads/2019/05/Co-to-jest-hasztag-.png

1.Co to jest hasztag?

https://szybkielajki.pl/wp-content/uploads/2019/05/Jak-dobierać-hasztagi.png

2.Jak dobierać hasztagi?

https://szybkielajki.pl/wp-content/uploads/2019/05/Co-dają-Hasztagi-.png

3. Co dają hasztagi?

https://szybkielajki.pl/wp-content/uploads/2019/05/Najpopularniejsze-hasztagi-w-Polsce-.png

4.Najpopularniejsze hasztagi w Polsce

https://szybkielajki.pl/wp-content/uploads/2019/05/Najpopularniejesze-hasztagi-na-świecie.png

5.Najpopularniejsze hasztagi na świecie

https://szybkielajki.pl/wp-content/uploads/2019/05/Hasztagi-wady-i-zalety.png

6.Hasztagi wady i zalety

Top 100 najpopularniejsze hasztagi

Poniżej znajdują się najczęściej używane tagi zwane jako najpopularniejsze hasztagi w Polsce i na świecie. Możesz je skopiować i wkleić do zdjęcia aby uzyskać więcej lajków. Nasza lista jest aktualizowana na bieżąco dlatego znajdziesz w niej popularne hasztagi z 7 dni ostatnich dni, poprzednim miesiącu a także od utworzenia listy. Poznaj najpopularniejsze hasztagi w 2019 i wybij się na Insta.

Najpopularniejsze hasztagi: Dziś

#poland #polishgirl #love #warsaw #polska #instagood #photooftheday #polishboy #photography #warszawa #girl #travel #polskadziewczyna #nature #happy #krakow #summer #me #beautiful #photo #followme #trip #l4l #friends #smile #instagirl #selfie #weekend #picoftheday #wroclaw

Najpopularniejsze hasztagi: 7 DNI

#polishgirl #poland #polskadziewczyna #girl #love #instagirl #instagood #me #polishboy #photooftheday #selfie #l4l #winter #makeup #polska #smile #photography #happy #followme #brunette #fashion #blonde #photo #beauty #instaphoto #f4f #warsaw #beautiful #instagram #follow

Najpopularniejsze hasztagi: 30 DNI

#polskadziewczyna #polishgirl #poland #girl #instagirl #polska #instagood #love #photooftheday #me #selfie #makeup #followme #fashion #photography #l4l #polishboy #happy #smile #warszawa #brunette #polskakobieta #polishwoman #instaphoto #photo #beauty #blonde #beautiful #warsaw #picoftheday

Najpopularniejsze hasztagi: CAŁY OKRES

#love #instagood #photooftheday #fashion #beautiful #happy #cute #tbt #like4like #followme #picoftheday #follow #me #selfie #summer #art #instadaily #friends #repost #nature #girl #fun #style #smile #food #insta #hope

Takich hasztagów używają użytkownicy Instagrama w polsce najczęściej. Jest więc duże prawdopodobieństwo, że stosując się do nich Twój profil zyska dodatkowy zasięg a zdjęcia tysiące polubień zaraz po jego publikacji.

najpopularniejsze hasztagi

Hasztagi czy hashtagi? Co to jest i jak możesz ich używać

 Zastanawiasz się jaka jest poprawna pisownia słowa Hashtag ?  to rzeczywiście charakterystyczne słowo lub wyrażenie poprzedzone znakiem # (ang. hash). Hashtagi były początkowo wykorzystywane w działaniach związanych z przetwarzaniem informacji, zawsze jednak głównie w branży informatycznej. Bez wątpienia Pomagały w wyróżnieniu ważnych komunikatów, które można było następnie niewątpliwie  łatwiej odnaleźć. Popularne hashtagi z powodzeniem są nadal wykorzystywane w językach programowania, jak i również  rozmaitych programach graficznych.

Możliwość spotkania hasztagów występuje jednak nie tylko na Instagramie czy Twitterze, ale również na  Facebooku, LinkedIn oraz YouTube. Można je znaleźć także  w serwisie Wykop.pl. Hashtag ma na celu oznaczać, że dany wpis dotyczy określonego tematu. W związku z czym  hashtag stanowi pewnego rodzaju link ( istotnie można również w niego kliknąć), któr zawsze  może przenieść Cię do wszystkich treści, dotyczących wybranego przez Ciebie hashtagu.

jak używać hasztagów na insta

Co to jest hashtag i jak go używać

Idąc tym tokiem można powiedzieć, że hasztagi oznaczają pewnego rodzaju  wyróżniające się treści  – od tematu czy kategorii, aż po rozmaite akcje promocyjne. Najpopularniejsze platformy social media, oczywiście umożliwiają wyszukiwanie treści za pomocą hasztagów. Z tego powodu w przypadku Instagrama zawsze  stanowią ważny element budowy rozpoznawalności Twojego profilu na Instagramie.

YouTube video

Lepsze będą popularne hashtagi czy może raczej hasztagi? Tak naprawdę, istotnie obie formy są właściwe. Dlaczego tak się dzieje? Otóż niewątpliwie  to anglojęzyczne wyrażenie przyjęło się w Polsce na tyle, że w rezultacie  jak wiele innych – uległo spolszczeniu. Tak więc możesz spotkać obie te formy i każda z nich na swoich własnych zwolenników. Stąd też w naszym poradniku używany obu wersji. Na pewno  Ty też masz już swoją ulubioną lub tak  jak my – stosujesz je zamiennie, żeby docierać zawsze do szerokiego grona odbiorców.

Zyskaj nawet 500 prawdziwych obserwacji.
Realizacja tylko 10 minut od 6.99 zł.

Hasztagi to klucz do popularności na instagramie ?

Hasztagi na Insta stanowią jeden z kluczowych elementów, budujących popularność Twojego profilu. Dlatego też odpowiedni dobór hashtagów może gwarantować dotarcie do odpowiednich osób, które mogą stać się Twoimi followersami. Wspomniany dobór jest też jednym z głównych składników, który przekłada się bezpośrednio na zasięg publikowanych przez Ciebie treści. Mimo, że popularne hashtagi stanowią główne źródło zasięgu to, aż 33% wszystkich wpisów – nadal nie posiada ani jednego hashtagu! Więc będzie to Twoja konkurencja, którą zostawisz daleko za sobą, jeśli tylko postawisz na odpowiednio dobrane hasztagi na Instagramie.

zasady korzystania z hasztagów

Zasady korzystania z hasztagów

Jak już wiesz, hasztagi sprawdzają się doskonale do organizacji treści, które udostępniasz. W związku z czym za pomocą hashtagów możesz docierać do większej ilości odbiorców, dzięki wyświetlaniu swoich treści w odpowiednich kanałach. Dzięki temu możesz  zdobyć upragnioną ilość followersów. W konsekwencji musisz jednak pamiętać o pewnych podstawowych zasadach, którymi rządzą się wszystkie, a nie tylko najpopularniejsze hasztagi na Instagramie.

 • Zamieszczany przez Ciebie hashtag musi być pisany łącznie, bez spacji. Innymi słowy, hashtag musi być zapisany jako jeden ciąg znaków np. #familytime,
 • Hashtag może zawierać liczby, w przeciwieństwie do znaków specjalnych i interpunkcyjnych  np. ! lub /,
 • Hashtag musi również zawsze zaczynać się od znaku # (ang. hash).

jak dobierać hasztagi

Jakie hasztagi dodawać, żeby mieć więcej lajków na Insta?

Nasz poradnik powstał m.in. po to, żeby pokazać Ci, jakie hasztagi najlepiej sprawdzą się na Instagramie. Odpowiednio dobrane sprawią, że Twój profil stanie się naprawdę popularny i dotrzesz do większej liczby odbiorców. Będzie to pożądany zwrot na zaplanowanej przez Ciebie ścieżce przyszłego influencera.

Hasztagi na Instagramie pomagają Twoim potencjalnym odbiorcom w odnalezieniu interesującej ich fotografii w serwisie. Zrób zatem wszystko, żeby dotarli właśnie do Twoich zdjęć. Najpopularniejsze hashtagi bez wątpienia pomagają również zwiększać zasięgi udostępnionego przez Ciebie zdjęcia oraz  dopasować jej do odpowiedniej kategorii. Niestety nowe algorytmy na Instagramie obcinają dużą część zasięgów. Z tym problemem boryka się obecnie wiele serwisów społecznościowych. Dlatego tym bardziej warto poznać popularnie hashtagi, które podbijają Instagram w 2019 roku.

jak wykorzystywać hasztagi

Jak wykorzystać hasztagi na Instagramie?

Odpowiednio skonstruowane posty pomogą innym użytkownikom wyszukać interesujące ich zdjęcia, a Tobie – zwiększyć zasięgi w aplikacji. Hasztagi to również skuteczny, a przy tym całkowicie darmowy sposób na podbicie popularności Twoich zasięgów. Opisy na Insta oraz popularne hasztagi pomogą widocznie zwiększyć liczbę followersów na Twoim profilu. Sprawdź, jakie hasztagi wybrać, aby znaleźć się w gronie najpopularniejszych influencerów tego serwisu!

jak pozyskiwać przez hasztagi nowych obserwatorów

Na co warto zwrócić uwagę przy dobieraniu hasztagów

O czym należy pamiętać, zanim dopasujesz do zdjęcia – odpowiednie hasztagi na Insta? Oczywiście musisz brać pod uwagę kilka kwestii. Bez względu na to, iloma obserwatorami możesz się na tą chwilę cieszyć – warto korzystać z dobrych praktyk, o których wielu instagramerów wydaje się zapominać, więc  może to być zatem dobry sposób, aby się wśród nich wyróżnić. Istotnie w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Tak więc twórz nowe hasztagi na Instagramie, ale rób to z głową bo dzięki temu aplikacja będzie promować Twoje posty jako kreatywne, a jednocześnie warte zaprezentowania przed szerszą publicznością. Zawsze staraj si,ę  żeby miały one związek z tym, czym się zajmujesz i z czym chcesz się kojarzyć swoim followersom.

Tagowanie  a obecne tredny

Często używaj nazw marek, które są widoczne na Twoich zdjęciach. Dzięki temu, że oznaczysz firmy, przez co będziesz mieć szansę na pojawienie się na ich profilu. Twoje zdjęcia zobaczy wtedy więcej potencjalnych obserwatorów. Pozwól, żeby zainteresowali się Twoim profilem na dłużej. Pokaż im, że warto być z Twoimi pomysłami – w stałym kontakcie.

Staraj się być na bieżąco z trendami, które pojawiają się na Instagramie. Śledź gwiazdy oraz popularne profile marek i zapoznaj się z ich hasztagami. Może to być dla Ciebie doskonałe źródło inspiracji jak i oczywiście  sposób na odnalezienie własnego, niepowtarzalnego stylu.

reklamowanie przez hasztagi

Pamiętaj że poprzez hasztagi możesz trafić do wielu odbiorców

Używaj też bardziej ogólnych hasztagów, aby zgromadzić wokół siebie większą publiczność. Jeśli np. pokazujesz nową parę butów, napisz: “zakupy”, “moda” czy “outfit”. Ważne, żeby każde z tych określeń kojarzyło się z tym, co uwieczniasz na zdjęciach. Wtedy nawet duża ilość hasztagów – nie wygląda jak rozpaczliwe poszukiwanie popularności. Twoje działania muszą zatem sprawiać wrażenie w pełni przemyślanych, niemal strategicznych. Tak, to obecnie bardzo popularnie określenie.

Buduj zaangażowanie i zachęć swoich obserwatorów do robienia zdjęć na Instagramie z własnym, stworzonym przez Ciebie hasztagiem. Pamiętaj o zasadzie wzajemności, która pozytywnie wpłynie na sposób, w jaki odbierają Cię Twoi fani. Wykorzystując autorskie hasztagi na Insta możesz też docenić swoich followersów i zachęcić ich do konkretnych aktywności, czy zaprosić do organizowanego przez siebie konkursu.

jak pozyskiwać przez hasztagi nowych obserwatorów

Jak umiejętnie umieszczać hasztagi  tak aby przyciągnąć nowych odbiorców  ?

Pod zdjęciem, udostępnianym za pośrednictwem aplikacji – znajdziesz również opcję dodania konkretnego opisu. Na Instagramie obowiązuje ściśle określona, maksymalna długość takiego opisu w konsekwencji  jest to 30 słów oznaczonych tzw. płotkiem (#). Według wielu niezależnych badań, które podczas ostatnich lat  zostały wykonane w social mediach, najbardziej optymalne jest użycie od 11 do maksymalnie 15 hashtagów.

hasztag jako słowo klucz

Hasztagi jako słowa kluczowe

Równie ważne jest to aby hasztagi na Insta, traktowane były tutaj jako swego rodzaju słowa kluczowe wreszcie aby pasowały one do  konkretnych zdjęć, a nie były  skopiowane bezpośrednio z innych źródeł. W związku z czym  w ten sposób jesteś w stanie oddać niepowtarzalność swoich treści, które ponadto z pewnością docenią Twoi fani. Nie chodzi tutaj jednak o wymyślanie coraz to nowych hasztagów, ale dopasowywanie tych najbardziej godnych uwagi – do Siebie. Uzyskasz w ten sposób autentyczność dzięki, której trafisz do nowych odbiorców.

co jest ważne przy dobieraniu hasztagów

Na co warto zwrócić uwagę przy dobieraniu hasztagów

O czym należy pamiętać, zanim dopasujesz do zdjęcia – odpowiednie hasztagi na Insta? Oczywiście musisz brać pod uwagę kilka kwestii. Bez względu na to, iloma obserwatorami możesz się na tą chwilę cieszyć – warto korzystać z dobrych praktyk, o których wielu instagramerów wydaje się zapominać, więc  może to być zatem dobry sposób, aby się wśród nich wyróżnić. Istotnie w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Tak więc twórz nowe hasztagi na Instagramie, ale rób to z głową bo dzięki temu aplikacja będzie promować Twoje posty jako kreatywne, a jednocześnie warte zaprezentowania przed szerszą publicznością. Zawsze staraj si,ę  żeby miały one związek z tym, czym się zajmujesz i z czym chcesz się kojarzyć swoim followersom.

Tagowanie  a obecne tredny

Często używaj nazw marek, które są widoczne na Twoich zdjęciach. Dzięki temu, że oznaczysz firmy, przez co będziesz mieć szansę na pojawienie się na ich profilu. Twoje zdjęcia zobaczy wtedy więcej potencjalnych obserwatorów. Pozwól, żeby zainteresowali się Twoim profilem na dłużej. Pokaż im, że warto być z Twoimi pomysłami – w stałym kontakcie.

Staraj się być na bieżąco z trendami, które pojawiają się na Instagramie. Śledź gwiazdy oraz popularne profile marek i zapoznaj się z ich hasztagami. Może to być dla Ciebie doskonałe źródło inspiracji jak i oczywiście  sposób na odnalezienie własnego, niepowtarzalnego stylu.

zasięg na instagramie

Pamiętaj że poprzez hasztagi możesz trafić do wielu odbiorców

Używaj też bardziej ogólnych hasztagów, aby zgromadzić wokół siebie większą publiczność. Jeśli np. pokazujesz nową parę butów, napisz: “zakupy”, “moda” czy “outfit”. Ważne, żeby każde z tych określeń kojarzyło się z tym, co uwieczniasz na zdjęciach. Wtedy nawet duża ilość hasztagów – nie wygląda jak rozpaczliwe poszukiwanie popularności. Twoje działania muszą zatem sprawiać wrażenie w pełni przemyślanych, niemal strategicznych. Tak, to obecnie bardzo popularnie określenie.

Buduj zaangażowanie i zachęć swoich obserwatorów do robienia zdjęć na Instagramie z własnym, stworzonym przez Ciebie hasztagiem. Pamiętaj o zasadzie wzajemności, która pozytywnie wpłynie na sposób, w jaki odbierają Cię Twoi fani. Wykorzystując autorskie hasztagi na Insta możesz też docenić swoich followersów i zachęcić ich do konkretnych aktywności, czy zaprosić do organizowanego przez siebie konkursu.

co dają hasztagi na instagramie

Co dają hasztagi na Instagramie?

Hasztagi na insta bez wątpienia budują Twoją widoczność w mediach w serwisie. Dobieraj  je we właściwy sposób ponieważ dzięki temu możesz  trafić do odbiorców, na jakich Ci faktycznie zależy. Używanie popularnych hashtagów to dodatkowa szansa na polskie lajki na Instagramie. To również oczywiście doskonały pomysł na zaprezentowanie swoich możliwości. Także  rozmaitym markom, które niewątpliwie mogą być potencjalnie zainteresowane współpracą. Wykorzystując najpopularniejsze hasztagi na Insta – możesz zdobyć fame, o jakim inni będą jedynie marzyć. Postaraj się więc, żeby Twoje działania były przemyślane i wynikały z konkretnej wiedzy, a nie przypadku. Stąd pomysł na ten poradnik od nas dowiesz się skąd czerpać pomysły na  hasztagi na insta.

popularne hasztagi

Najpopularniejsze hashtagi w Polsce – lista

Popularność hasztagów na Instagramie zmienia się niemal z godziny na godzinę. A już na pewno jeśli mowa o pozycji, jaką wyznacza im lista najpopularniejszych hasztagów na Instagramie w 2019 roku. Co możesz zatem zrobić, żeby być stale na bieżąco? Gdzie szukać aktualnej wiedzy na ten temat?

Z pewnością warto zwrócić uwagę na to  jakich hashtagów używają inni twórcy z podobnej do Ciebie kategorii tematycznej. Podczas tego bez  trudu zauważysz wśród nich pewne trendy, na które warto będzie zwrócić uwagę wracając na  grunt własnego profilu.

Na pewno warto wykorzystać podpowiedzi Instagrama dotyczących hasztagów. Korzystając z aplikacji, wchodzisz w wybrany przez Ciebie hasztag i sprawdzasz jakie inne hasztagi podpowie Ci Instagram w sekcji “powiązane”. Czasami mogą być to mało popularne określenia, więc użycie ich może  dać  Ci pewny wynik. A tym samym spowoduje dotarcie  do ściśle sprecyzowanej grupy obserwatorów.

Istnieją też rozmaite narzędzia, zarówno płatne jak i bezpłatne. Wśród nich znajdziesz m.in. jak Instavast, IqHashtags czy TagsFinder, które pozwalają szukać hashtagów na Instagramie dla wybranych słów kluczowych. Wielu rozpoznawalnych influencerów publikuje również własne zestawienia, dostępne np. w formie płatnych ebooków. Pamiętaj jednak, że taką spreparowaną listę hashtagów warto dodatkowo przejrzeć w tradycyjny, ręczny sposób. Często bowiem te narzędzia nie opierają się na kontekście zdjęć, ale na samych słowach kluczowych. Stąd w  efekcie można się przykro zdziwić jakie nieciekawe zdjęcia będą się później kryły pod wybranymi przez Ciebie hasztagami.

hasztagi na instagram

Najbardziej popularne hasztagi na instagram

Warto ułatwić sobie proces wrzucania zdjęć i poznać najpopularniejsze hasztagi na Instagramie w 2019 roku. Dzięki odpowiedniemu pogrupowaniu tagów, stworzenie przez Ciebie własnej galerii będzie bardzo proste. Sprawdź nasze propozycje, zaczerpnięte z serwisu InstagramBoost.

lista 100 najpopularniejszych hasztagów

Lista 100 najlepszych hasztagów

 1. #polishgirl
 2. #polska
 3. #poland
 4. #warszawa
 5. #polskadziewczyna
 6. #polishboy
 7. #wroclaw
 8. #warsaw
 9. #f4f
 10. #krakow
 11. #poznan
 12. #gdansk
 13. #katowice
 14. #gdynia
 15. #instamama
 16. #lfl
 17. #jedzenie
 18. #instamatki
 19. #odpoczynek
 20. #szczecin
 21. #fitness
 22. #lublin
 23. #lodz
 24. #bieg
 25. #wrocław
 26. #bieganie
 27. #love
 28. #paznokcie
 29. #wiosna
 30. #krakow
 31. #wakacje
 32. #tigerspoland
 33. #majowka
 34. #mama
 35. #fotografia
 36. #cracow
 37. #relaks
 38. #trojmiasto
 39. #fotograf
 40. #instadziecko
 41. #sopot
 42. #trening
 43. #lodz
 44. #followforfollow
 45. #urlop
 46. #jestembojestes
 47. #moda
 48. #motywacja
 49. #obiad
 50. #poznan
 51. #zdrowejedzenie
 52. #gdansk
 53. #mojewszystko
 54. #kocham
 55. #funny socks
 56. #ksiazka
 57. #sniadanie
 58. #gory
 59. #morze
 60. #hybrydy
 61. #dziecko
 62. #paznokciehybrydowe
 63. #czytam
 64. #natura
 65. #wroclove
 66. #dieta
 67. #bydgoszcz
 68. #instamatka
 69. #biegam
 70. #białystok
 71. #jezioro
 72. #polskichłopak
 73. #followme
 74. #kawa
 75. #biznes
 76. #zdrowo
 77. #wiemcojem
 78. #czytanie
 79. #bialystok
 80. #hybryda
 81. #rodzew2019
 82. #czytambolubie
 83. #rower
 84. #manicurehybrydowy
 85. #niedziela
 86. #spacer
 87. #ksiazki
 88. #biegambolubie
 89. #sniadanie
 90. #selfie
 91. #foodie
 92. #maj
 93. #tatuaż
 94. #pazurki
 95. #marketing
 96. #rodzina
 97. #bookstagrampl
 98. #kawa
 99. #silownia
 100. #plaza

wykorzystaj popularne hasztagi

Wykorzystaj nasze propozycje na Swoim profilu

Nasze zestawienie pokazuje jak widzisz ciekawe i angażujące hasztagi na Insta, które nie mają miliarda zastosowań. A dzięki temu odpowiadają na faktyczne zapytania Twoich potencjalnych followersów. Czy widzisz już w swoim albumie zdjęcia, które możesz nimi oznaczyć?

hasztagi wady i zalety

Popularne hashtagi – wady i zalety

Jak udało Ci się zauważyć, hasztagi są niezbędnym elementem, potrzebnym do uzyskania organicznego ruchu na Instagramie. Możesz zatem pomyśleć, że dodanie jak największej ich liczby poprawi Twoją widoczność. Nic bardziej mylnego. Instagram nie pozwala na dużą liczbę hashtagów w postach. Serwis ogranicza użycie hasztagów, by uniemożliwić ich przesadne dodawanie. Dzięki temu każdy użytkownik ma dość równe szanse na zbudowania własnego grona followersów.

limit dodawania hasztagów

Limit  ilości dodania hasztagów

Wspominaliśmy wcześniej, że Instagram ustalił limit 30 hasztagów na 1 post. Dotyczy to wszystkich hashtagów przez Ciebie dodawanych, bez względu na miejsce ich umieszczenia.

Co Jeśli jednak umieścisz  więcej niż 30 hasztagów ?

 1. Twój post zostanie wrzucony bez jakiegokolwiek opisu,
 2. Pojawi się informacja There was an error saving your changes. Please try again.
 3. Kiedy spróbujesz dodać hashtagi we własnym komentarzu, Instagram wyświetli czerwony wykrzyknij w polu komentarzy. A komunikat będzie głosił: Comment can’t be placed. Tap to try it again.

W przeszłości zdarzały się już sytuacje, że niektóre hashtagi były nadużywane do promocji niestosownych treści (np. materiałów dla dorosłych). Gdy taka sytuacja się powtarza, Instagram jest zmuszony do całkowitego wyłączenia tego hashtagu. Mówi się o jego zbanowaniu, dopóki problem nie zniknie. Warto zatem śledzić aktualne zestawienia hasztagów, które wyłączono z użycia.

popularność hasztagów

Najpopularniejsze hashtagi na świecie – w 2019 roku

Przyjęło się już, że najpopularniejsze hashtagi to jednocześnie te najczęściej używane. Dla przykładu hasztag #love został użyty w 1,2 miliarda postów. Stanowi to problem, jeśli masz zamiar używać hashtagów z listy najpopularniejsze hashtagi które mają wyróżnić  Twoje posty. Trudno będzie Ci dać się zauważyć w tak dużym strumieniu treści.

Musisz zatem zrównoważyć możliwość używania popularnych hasztagów, z niebezpieczeństwem swego rodzaju zagubienia się w tłumie.

Jeśli tworzysz post na Instagramie dotyczący jedzenia, możesz dołączyć #foodie, jako jeden z 30 dozwolonych hashtagów. Ale zdecydowanie bardziej, warto skupić się na używaniu powiązanych hashtagów z mniejszymi, ale wciąż znaczącymi kategoriami, takimi jak #sushi, #delicious czy #lunch.

Z kolei hasztag #instagood należy zarezerwować dla swoich wyjątkowo dobrych zdjęć. Wskazuje on bowiem innym użytkownikom, że czujesz dumę ze zdjęcia, do którego załączasz ten hashtag. Przygotuj się zatem na niewybredne oceny czy komentarze.

najpopularniejsze hasztagi

Trend na najpopularniejsze hashtagi

Podczas gdy aktualna lista najpopularniejszych hashtagów na Instagramie ciągle się zmienia.

Istnieje kilka odrębnych kategorii, które zawsze doskonale sprawdzają się na Instagramie. Powyższa lista wskazuje, ile wśród popularnych postów dotyczy mody, urody czy jedzenia.

Sukces hasztagu #nature podpowiada, że ludzie nadal z chęcią oglądają piękne sceny, niemal nie tknięte ręką człowieka. I to ma przecież sens. Instagram jest bardzo wizualnym medium. Ludzie będą chcieli udostępniać angażujące uwagę zdjęcia, które z większym prawdopodobieństwem wywołają w nich pozytywne emocje.

Niektóre popularne hashtagi mają przy tym charakter czysto sezonowy. #spring może być w tej chwili najlepszym wyborem. Ale wypadną  z łask, gdy nadejdzie pora, by podzielić się zdjęciami z snowboardu i jazdy na nartach w kolejną zimę. #valentinesday podbija zatem ranking w lutym, a  #christmas – w grudniu. Gdy zbliżamy się do końca każdego roku, popularność #sale znacząco rośnie. W taki sposób można skategoryzować i odróżnić te najpopularniejsze hashtagi, które obowiązują cały rok i te najpopularniejsze hashtagi, których używamy przy poszczególnych okazjach czy porach roku.

trendy na instagramie

Możesz teraz podążać za hashtagami

Wcześniej, bo już w 2018 r. Instagram wprowadził szereg zmian na ramach swojej platformy. Na pewno obejmuje to m.in. możliwość śledzenia aktywności, takiej jaką dają  najpopularniejsze hashtagi na Instagramie. To sprawia, że ​​używane hasztagi na insta zyskują  jeszcze większe znaczenie. W konsekwencji twoje posty mają szansę pojawić się w kanałach osób, które śledzą używane przez Ciebie (a obserwowane przez nich) hasztagi na insta.

Jest to prawdopodobnie kolejny powód, dla którego warto umieścić przy swoich postach najpopularniejsze hashtagi tzw. „długiego ogona”. Możesz w ten sposób ułatwić Twoim postom konkurowanie z tysiącami innych osób również korzystających wyłącznie z popularnych hashtagów.

Ważne jest przy tym, aby używać tylko hashtagów dotyczących konkretnych materiałów, które udostępniasz ponieważ  w konsekwencji użytkownicy mogą oznaczyć Twoją treść jako coś, czego nie chcą zobaczyć. Wnioskując Instagram również bardzo wyraźnie dał w ten sposób do zrozumienia, że ​​będzie karał osoby, których hasztagi na insta notorycznie powtarzają się w  każdym dodanym  poście. Najpopularniejsze hashtagi stanową podstawę do udanej promocji w mediach społecznościowych.

najpopularniejsze hasztagi na instagramie

 

Zatem najpopularniejsze hasztagi na świecie, to:

 1. #love
 2. #instagood
 3. #photooftheday
 4. #fashion
 5. #beautiful
 6. #happy
 7. #cute
 8. #tbt
 9. #like4like
 10. #followme
 11. #picoftheday
 12. #follow
 13. #me
 14. #selfie
 15. #summer
 16. #art
 17. #instadaily
 18. #friends
 19. #repost
 20. #nature
 21. #girl
 22. #fun
 23. #style
 24. #smile
 25. #food

instagram a hasztagi

Co zyskujesz śledząc najpopularniejsze hashtagi ?

Dlaczego polecamy Ci sprawdzać najpopularniejsze hashtagi ? Ponieważ będzie to dla Ciebie ważne z kilku powodów. Wygląda na to że jest to bardzo pomocnym elementem podczas udostępniania wydarzeń. Posiadając unikalne a jednocześnie najpopularniejsze hashtagi Twojego wydarzenia możesz zidentyfikować osoby, które publikują powiązane treści. W związku z czym łatwiej nawiążesz relacje, czy wejdziesz w interakcje z uczestnikami zainteresowanymi Twoim wydarzeniem. Nawet więcej  to  także świetna okazja do wymiany zdań pomiędzy uczestnikami oraz pokazanie się w korzystnym świetle jako osoba, która zna się na rzeczy.

Pozwoli Ci na również na zmierzenie zasięgu w social mediach. Jeżeli korzystasz w swojej komunikacji chociażby z firmowych hashtagów, możesz je z łatwością śledzić i zmierzyć jaki efekt osiągają dodane przez Ciebie hasztagi na insta. Wnioskując z tego możesz dowiesz się do ilu użytkowników dotarły treści, na jakich profilach pojawiają się najczęściej oraz ile interakcji wywołały w wybranym przez Ciebie okresie.

hasztagi jako droga do popularności

Instagram a hasztagi

Instagram to potężne narzędzie, które możesz z powodzeniem wykorzystać również  do budowania wizerunku oraz zdobywania popularności. To zdecydowanie wyjątkowy portal społecznościowy, ponieważ  treść o charakterze czysto reklamowym są  tutaj niemal poszukiwana przez użytkowników. W tym pomagają najpopularniejsze hashtagi, które zdają się stale rozprzestrzeniać.

Ponadto oprócz odpowiednio dobranych hashtagów warto również pamiętać o jakości zdjęć, jakie pojawiają się na Twoim profilu z powodu że aplikacja dużo przychylniej spogląda na zdjęcia, które zostały wykonane w dobrej jakości. Wreszcie Warto również pamiętać o urozmaiceniu treści Twojego profilu. W związku z czym nie mogą pojawiać się na nim stale zdjęcia w lustrze czy posiłki, którymi zadręczasz się podczas diety. Najbardziej godne uwagi są inspirujące miejsca czy odpowiednio dobrane stylizacje oraz ciekawy opis, który zachęci do zostawienia po sobie komentarza i lajka, z pewnością okażą się Twoim przepisem na sukces wszystko najlepiej otagować fraza z listy najpopularniejsze hashtagi, którą dla Ciebie przygotowaliśmy.

hasztagi na instagram

4.8/5 - (51 votes)