Dla wielu osób YouTube stał się sposobem na życie. Mimo, że serwis ma już tak wielu twórców to pytanie jak wybić się na YouTube w 2019 jest dalej aktualne. Pojawia się ono bardzo często na forach, komentarzach czy w prywatnych wiadomościach do twórców. Nic w tym dziwnego, fejm, pieniądze czy uznanie rówieśników to tylko kilka z benefitów płynących z bycia popularnym YouTuberem. Jak więc dołączyć do tego grona? Czy w 2019 dalej można to zrobić? Postanowiliśmy to sprawdzić i przygotowaliśmy zaawansowany poradnik, który powinien przeczytać każdy początkujący YouTuber.

Zachęcamy również do obejrzenia naszego filmu na YouTube który wizualnie przedstawia podstawowe algorytmy panujące w serwisie. Dowiecie się z niego przede wszystkim co tak naprawdę dają lajki, czy liczba subów dalej ma znaczenie i jak szybko nabijać wyświetlenia pod filmami.

Pomysł na kanał czyli co nagrywać na yt?

Pomysł na kanał to bardzo ważna decyzja, którą musi podjąć każda osoba chcąca zostać internetowym twórcą. Praktycznie, rzecz biorąc dobry pomysł może zadecydować o tym jak szybko zdobędziesz popularność. Mimo wszystko przy zakładaniu kanału warto kierować jest się zasadą, robię to co lubię w innym przypadku cała frajda tworzenia przepadnie a co za tym idzie zniknie też chęć na robienie filmów. Na YouTube ważna jest wytrwałość i konsekwentne dbanie o widzów co realnie przekłada się na wyższe zasięgi i szybszy rozwój. Mimo wszystko w 2019 powstało bardzo dużo kanałów firmowych, które nie mają żadnego związku z zabawą a jednak odnoszą one sukcesy. Zwykle są to kanały popularnych firm lub twórców, którzy mają ogromne doświadczenie w marketingu i wiedzą jakie treści przypadną widzom do gustu. Jeżeli nie masz pomysłu co nagrywać na yt, poniżej przygotowaliśmy 4 pomysły, które możesz dowolnie rozwinąć.

co nagrywać na yt

Gry

Kiedyś bardzo popularne szczególnie w środowisku dzieci i młodzieży. To właśnie nagrywanie gier przyniosło sławę i pieniądze wielu popularnym YouTuberom. Niestety po zmianach w 2017 na skutek praw autorskich została nałożona demonetyzacja filmów z gier. Wielu twórców było zmuszonych do utworzenia nowych formatów takich jak rozrywka czy lifestyle, które są obecnie najpopularniejszym rodzajem treści na YouTube. Nie oznacza to jednak, że nagrywanie gier jest zabronione. W 2019 gry na YouTube dalej cieszą się ogromnym zainteresowaniem i mimo demonetyzacji wielu twórców kontynuuje nagrywanie swoich serii. 

nagrywanie gier

Najlepszym przykładem jest gra Minecraft, która dała popularność nawet największemu twórcy na YouTube czyli PewDiePie. Możesz rozważyć robienie filmów z Twojej ulubionej gry. Przez długi czas będziesz miał co nagrywać a w najgorszym przypadku zmienisz grę na inną. Pamiętaj że w grach najbardziej liczy się osobowość i komentarz. Widzowie oglądają graczy ponieważ są zabawni i dostarczają im rozrywki po dniu w szkole czy pracy. Pokazuj emocje, bądź żywy i dynamiczny a na pewno zostaniesz nagrodzony subem za swój wysiłek.

poradniki na youtube

Poradniki

Czy wiesz, że poradniki to jeden z pierwszych rodzajów treści, który pojawił się na YouTube? Młodsi czytelnicy mogą tego nie wiedzieć ale w 2007 najpopularniejsi twórcy na polskim YouTube opierali swój content na poradnikach. Osoby takie jak Kamil Scheicht czy Spryciarze osiągały rekordowe wyniki oglądalności a wszystkie filmy z tagiem poradnik lub how to były promowane na stronie głównej. Obecnie poradniki dalej dobrze się klikają, dowodem tego jest kanał 5 Sposobów na (w przeszłości Spryciarze) na, który w 2019 poszedł o krok dalej i utworzył jeszcze więcej pod-kanałów o tematyce how to. Zajmują się oni teraz poradnikami kulinarnymi, technicznymi, motoryzacyjnymi a także budowlanymi.

5sposobow

W tym rodzaju treści, ważna jest doskonała jakość, dźwięk i oprawa wizualna. Filmy z kategorii poradnik zwykle nie należą do najdłuższych jednak by film był dłuższy a co za tym idzie by zarobić jeszcze więcej twórcy robią serie w których zamieszczają od 5 do 10 szybkich porad. Pozwala im to częściej pojawiać się w proponowanych czy karcie na czasie. Poradników nigdy za wiele, więc jeżeli jesteś kreatywny i zaradny może być to dla Ciebie idealna droga do wybicia się na YouTube!

transmisje na żywo

Transmisje live

Zdecydowanie rok 2018 był rokiem pato streamerów zaczęło się od głośnej dramy Rafonixa, podczas której doszło do ostrej wymiany zdań między jego przyjaciółmi. Relacjonował on sylwester na żywo w stanie upojenia alkoholowego. Wiele osób robiących swoje transmisje live na YouTube spopularyzowało ten rodzaj treści. Popularni streamerzy tacy jak Medusa, Rafonix, Daniel Magical opierają swoją popularność właśnie na lajwach.

patostreamy

 Dodatkowym atutem przemawiającym za streamowaniem na YouTube jest promocja ze strony serwisu. Wydarzenia na żywo są znacznie chętniej polecane przez serwis niż filmy czy wiadomości w karcie społeczność. Ponadto transmisje live są najbardziej dochodowym zajęciem na YouTube. Liczne dotacje od widzów czy reklamy w trakcie trwania pozwalają zarobić twórcom nawet od 5 do 10 tysięcy złotych dziennie!

dotacje na stream

Takie zarobki dostępne są nawet dla osób nieposiadających 300 tysięcy subskrypcji. Przyjmuje się, że od 2 do 5 tysięcy osób live jest wstanie wygenerować podobne efekty. Dobrym pomysłem na kanał jest są więc transmisje live jednak ich minusem jest mała kontrola nad tym co się dzieje. W przeciwieństwie do filmów nie mogą być one reżyserowane czy zagrane. W transmisji live liczy się szczerość, charyzma i osobowość. Jeżeli jesteś taką osobą nie musisz mieć świetnego sprzętu. Załóż kanał i zacznij nadawać.

rozrywka i lifestyle na youtube

Rozrywka

Najpopularniejsza kategoria filmów na YouTube a zarazem jedna z najbardziej dochodowych. Kanały o tematyce rozrywkowej i lifestyle w 2019 przekroczyły wszelkie granice popularności i rekordy subskrypcji. Dobrym przykładem jest kanał Lord Kruszwil, który po utracie poprzedniego kanału zyskał ponad milion subskrypcji w niecały miesiąc! Obecnie najpopularniejszy w polsce twórca opierający kanał na rozrywce to Friz. Jego filmy są oglądane nawet 80 milionów razy w miesiącu. Ten typ kanału mimo, że wydaje się prosty do stworzenia jest bardzo wymagający. Pierwszym trudnym elementem do spełnienia jest systematyczność i charyzmatyczny twórca. By kanał tego typu rozwijał się dobrze wymagany jest minimum jeden film dziennie o nawet 20 minutowym czasie trwania. Bardzo ciężko jest wymyślać tak dużo kreatywnych pomysłów by zaspokoić każdego widza. Kolejne wyzwanie to pieniądze. By robić tak dużo materiałów potrzebny będzie montażysta na pełen etat i operator kamery. Bez tych osób nie dość, że będziesz musiał wymyślać ciągle scenariusze, nagrywać to jeszcze montować po godzinach. Oczywiście samo nagrywanie tego typu treści jest przyjemne. Możesz nagrywać testy jedzenia, Q & A czy vlogi a twój kanał będzie się rozwijał. Pamiętaj, że treści rozrywkowe są często oglądane przez dzieci więc YouTube promuje tylko kanały family friendly. Musisz ograniczyć przekleństwa do minimum, przemoc i inne treści dla dorosłych również nie są wskazane. Weź przykład z twórców jak Friz, Blow czy Rezi jeżeli chcesz robić to dobrze.

kogo promuje algorytm youtube

Kogo promuje algorytm YouTube?

Mimo tego, że wiesz już jaki rodzaj treści tworzyć i co nagrywać na swój kanał musisz pamiętać, że YouTube to wielka wyszukiwarka treści. Stety lub niestety rządzą nią takie same algorytmy jak w Google. Twoja popularność w dużej mierze zależy od tego czy algorytm “Cię polubi czy nie”. W tej sekcji dowiesz się dlaczego liczby grają tak dużą rolę w rozwoju kanału i poznasz sposoby, które mogą Ci pomóc w zdobyciu pierwszego tysiąca subów bez większego wysiłku.

subskrypcje na youtube

Co dają subskrypcje na YouTube

Dużo się mówi o subach jako koniecznym elemencie szybko rozwijającego się kanału. Prawda jest taka, że to właśnie “duzi” twórcy częściej proponowanie są w wynikach wyszukiwania, karcie na czasie czy na stronie głównej. Dzieje się tak ponieważ mając dużą ilość subskrypcji, YouTube wie że twórca jest oglądany i chętniej promuje jego materiały. Właśnie dlatego tak ciężko jest nowym twórcom wybić się i dotrzeć do nowych widzów. Całą uwagę widzów zajmują popularni YouTuberzy uniemożliwiając nowym przebicie się samodzielnie. Dalej działającym sposobem hackowania algorytmu na YouTube jest podniesienie ilości subów by przyspieszyć rozwój kanału. Oznacza to, że jeżeli w jakiś sposób zdobędziesz subskrypcje Twój kanał będzie bardziej polecany. Promowany przez YouTube kanał będzie rozwijał się “sam” bez Twojej pomocy. Jeżeli więc kupisz suby, mimo tego że otrzymasz np. 1000 gwarantowanych  widzów to będziesz miał dużą szansę na zdobycie ich większej ilości w przyszłości. Nie jest to droga opcja ponieważ pakiety zaczynają się już od 9.99zł. Z naszej analityki wynika, że osoby które kupiły 1000 subskrypcji w ciągu 5 miesięcy pomnożyły ten wynik nawet 6 krotnie! To nawet 30 subskrypcji dziennie każdego dnia. Pomyśl co byłoby w przypadku większej ilości. Dysponując większym budżetem w prosty sposób zdobędziesz przycisk na 100 tysięcy widzów i staniesz się rozpoznawalny.

like na youtube

Dlaczego YouTuberzy proszą o like na YouTube

Pewnie niejednokrotnie słyszałeś na filmach znanego twórcy zostawcie łapkę w górę czy like dla zasięgu. Jest w tym dużo prawdy like na YouTube i łapki w dół od niedawna są wyznacznikiem zaangażowania widzów. Wskaźnik ten pomaga ustalić algorytom jaki % osób “wciągnął” film. Pomaga to nagrodzić zwłaszcza małych twórców i promować ich kanały. Im więcej łapek pod filmem tym większa szansa, że będzie promowany na stronie głównej lub po zakończeniu innego filmu. Mimo, że łapki w górę nie wchodzą w skład algorytmu odpowiadającego za pozycjonowanie są pomocne zwłaszcza twórcom nagrywającym filmy rozrywkowe czy transmisje na żywo. Bardzo dużo mówi się, że kupowanie like na YouTube pomogło wybić się najpopularniejszym YouTuberom. Mimo, że realnie wpływa to na rozwój kanału łapki w górę kupowanie są również po fali negatywnych komentarzy czy dislike. Twórcy maskują w ten sposób negatywny odbiór filmu by zatrzymać hejt lub manipulować widzami. Jest to tani sposób promowania filmu, koszt za 100 łapek w góre to tylko 14.99zł.

wyświetlenia na youtube

Jak działają wyświetlenia na YouTube

Mimo, że licznik wyświetleń na YouTube jest ogólnodostępny to tylko twórcy mogą sprawdzić dokładnie jaki był faktyczny zasięg filmu. Czy wiesz, że nawet 50% osób oglądających film nie widziało go w całości? Bardzo często przewijamy film lub kończymy oglądać przed końcem co ma negatywny wpływ na promowanie go i pozycję w wszukiwaniach. 

średni czas oglądania filmu

Chcąc wypromować film należy pamiętać o tak zwanym czasie oglądania filmu. Wiele osób nabija wyświetlenia ręcznie odświeżając film. Nigdy nie powinieneś tego robić jeżeli zależy Ci na kanale. W ten sposób zwiększysz liczbę wyświetleń ale obniżysz ogólny czas oglądania filmu co negatywnie przełoży się na zdobywanie wyświetleń i subskrypcji w przyszłości. 

utrzymanie uwagi odbiorców

Zamiast tego możesz skorzystać targetowanych wyświetleń od Szybkielajki. Są to w całości wyświetlenia z Polski o czasie trwania 99% długości filmu! To znaczy, że kupując wyświetlenia na YouTube nie tylko zwiększa się liczba odsłon ale i czas oglądania filmu. Ma to pozytywny wpływ na docieranie do nowych widzów czy rozwój kanału. Ten rodzaj promocji również jest tani, 1000 polskich wyświetleń (przyjaznych wyszukiwarkom) to tylko 19.99zł.

komentarze na youtube

Ukryta funkcja komentarzy na YouTube

Mało osób wie o tej ukrytej funkcji ale komentarze pomagają pozycjonować się filmom na różne frazy. Wyszukiwarki doskonale rozpoznają treść komentarzy i pokazują go wyżej w wyszukiwaniach jeżeli opinie komentujących pokrywają się z treścią filmu. Podam prosty przykład, nagrałeś film pod tytułem “Test iPhone vs czołg” jest duża szansa, że komentujący, którzy zaproponują podobne filmy w komentarzach mogą pomóc Ci promować Twój film. Załóżmy, że prosisz na filmie widzów by napisali w komentarzach jaki jeszcze test iPhone możesz przeprowadzić. Komentujący prawdopodobnie zaproponują ciekawe pomysły, które będą zawierały frazy kluczowe. Np iPhone vs snajperka czy granat. Jeżeli w serwisie są już takie filmy jest duża szansa, że będą one promowały również Twój film po zakończeniu. Mało osób o tym wie jednak wykorzystanie tej strategii może pomóc Ci wbić setki jak nie tysiące subów. 

komentarze na youtube do kupienia

W ofercie Szybkielajki znajdziesz również polskie komentarze. Możesz kupić komentarze napisane przez siebie lub użyć tych wygenerowanych przez nas. Cena komentarzy na YouTube to tylko 24.99zł.

Co to jest clickbait i jak go używać

Co to jest clickbait i jak go używać?

Słowo clickbait wykorzystywane jest na YouTube bardzo często jednak mało osób wie co ono tak naprawdę znaczy. Clickbait to połączenie dwóch angielskich wyrazów click (klikać) i bait (przynęta). Na YouTube clickbait wyróżnia się w tytułach i miniaturkach filmów. Słowo clickbait oznacza więc celowe wprowadzenie widza błąd chęcią uzyskania od niego kliknięcia bądź wyświetlenia. Dlaczego na YouTube stosuje się tak dużo clickbaitów?

clickbait a kliknięcia w miniatury

Clickbaitowe tytuły i miniaturki pomagają twórcom poniekąd oszukać widza i wymusić na nim kliknięcie w tytuł lub miniaturkę. Niestety twórcy nie stosujący się do tej zasady mają znacznie utrudnione możliwości zdobywania wyświetleń i subskrypcji na kanale.

clickbaitowa miniaturka

Clickbait’owe miniaturki

Poznasz teraz kilka prostych trików, które pomogą Ci stworzyć clickbait’owe miniaturki. Mimo, że nie ma złotej recepty na clickbait’ową miniaturę to na podstawie filmów wyświetlających się na stronie głównej i karcie na czasie udało nam się zauważyć pewne powtarzające się elementy. Lista rzeczy skupiających uwagę widza na miniaturce to:

 • Jaskrawe kolory
 • Strzałki i symbole
 • Podkreślenia i zaznaczenia
 • Emoji
 • Scena wyrwana z filmu
 • Emocje
 • Nagość
 • Pieniądze

 

Chcąc zatem stworzyć clickbait’ową miniaturkę połącz wymienione powyżej elementy. Ważne, żeby nie przesadzić jednak z ich ilością. To tak jak z ubraniami od projektanta, zwykle ubiera się tylko jedną markową rzecz by uwidocznić ją na tle reszty tych “zwykłych” z 

sieciówki.

Clickbatiowe tytuły

Clickbait’owe tytuły

Tytuły są ważne, pomagają one widzom podjąć decyzję o tym czy kliknąć i obejrzeć film czy nie. Clickbait’owe tytuły możesz kojarzyć z takich portali jak WP, Onet lub innych blogów.

clickbait przykłady

Taki tytuł od razu wprowadza u odbiorcy chęć kliknięcia i poznania historii a także dowiedzenia się czegoś więcej. Jak więc tworzyć clickbait’owe tytuły efektywnie? Na pewno nie powinieneś całkowicie oszukiwać swoich widzów. Jeżeli w tytule zasugerujesz, że wydajesz 10 tysięcy złotych a w praktyce robisz coś zupełnie innego, gotujesz lub grasz w gry może to zadziałać bardziej na Twoją niekorzyść. Zwiększysz tym tylko ilość porzuceń filmu. Co oznacza widzów wchodzących na film i wyłączających go po kilku sekundach. Co prawda wygenerujesz wyświetlenia lecz nikt faktycznie nie obejrzy filmu co będzie dla algorytmu sygnałem, że film nie jest warty promowania. Możesz lekko oszukać widzów i np zasugerować tytuł “wydaję 10 tysięcy złotych…” a w praktyce wydajesz 10 tysięcy wirtualnych złotych w grze. Nie będzie to jednak dosłowne oszustwo. Widz może poczuć się zmieszany jednak, finalnie obejrzy on Twój film na czym najbardziej powinno Ci zależeć.

 

Czym nagrywać na yt

Czym nagrywać na yt?

Wiele mówi się na temat tego czym nagrywać na yt, dla jednych ważny będzie sprzęt taki jak kamera czy mikrofon dla innych wystarczy dobry program do nagrywania ekranu czy montowania filmów. Początkujący YouTuberzy często zaczynają nagrywać telefonem lub tanim aparatem. Obecnie oferowana przez aparat w telefonie i mikrofon jakość pozwala nagrywać filmy niczym nie odbiegające od lustrzanek. Poruszymy też kilka kwestii technicznych które musisz znać by nagrywać lepsze filmy. W zależności od tego jakie filmy nagrywasz lub będziesz nagrywał na pewno znajdziesz tu coś dla siebie. Jakiego sprzętu używają YouTuberzy? Przedstawiamy najlepsze i najczęściej używane przez YouTuberów programy, kamery, mikrofony i nie tylko. 

Program do nagrywania ekranu

Program do nagrywania ekranu

Publikowanie wideo z gier lub nagrywanie pulpitu może przydać się zwłaszcza graczom i streamerom. Wiele programów działa zarówno na systemie operacyjnym Windows, Mac i Linux co sprawia, że używać ich może praktycznie każdy. Na dodatek programy do nagrywania ekranu są już tak zoptymalizowane, że nagrywanie nawet 40 minutowego nie zajmuje już setek GB na dysku i nie obciąża komputera. Był to duży problem za czasów początków YouTube kiedy technologia nie była aż tak rozwinięta, a zapotrzebowanie na tego typu programy było mniejsze. Poniżej lista najlepszych programów do nagrywania ekranu dla YouTuberów.

OBS: Open Broadcaster Software

OBS - Open Broadcaster Software

Zalety:

 • Nagrywanie ekranu, gry lub aplikacji
 • Możliwość prowadzenia transmisji na żywo
 • Dostępność na wielu systemach operacyjnych
 • Język polski
 • Darmowe użytkowanie
 • Dobra optymalizacja sprzętowa

Wady:

 • Wymaga wiedzy do poprawnej konfiguracji

Jednym z najbardziej popularnych programów do nagrywania ekranu dla YouTuberów jest Open Broadcaster Software (OBS). Program wyróżnia się przede wszystkim tym, że jest bezpłatny i dostępny na wielu systemach operacyjnych. Daje on zaawansowane możliwości nagrywania ekranu, okna a nawet tworzenia własnych scen. OBS to dobre rozwiązanie zarówno dla YouTuberów i streamerów ponieważ daje on możliwość streamowania na YouTube, Twitch, Facebook i wielu innych serwisach streamingowych. Program dostępny jest w języku polskim co na pewno ułatwia pracę. Całość jest dobrze zoptymalizowana i zapewnia ciągłość pracy nawet przy dużych projektach. Jedynym minusem programu jest brak presetów (szablonów) konfiguracji.

ustawienia obs

Niestety aby ustawić program pod siebie trzeba poświęcić nieco czasu i przetestować wiele opcji. Poza tym mankamentem jest to jeden z najlepszych programów do nagrywania ekranu i streamowania w jednym.

Język: Polski
Licencja: GNU GPL
Cena: Bezpłatny
Waga: 66.59 MB
System: Windows, Mac, Linux
Producent: https://obsproject.com/

Bandicam Rejestrator Ekranu

Bandicam Rejestrator Ekranu

Zalety:

 • Rejestrowanie obrazu w wysokiej rozdzielczości
 • Prosty w obsłudze
 • Funkcja nagrywania o określonej porze
 • Możliwość rysowania w czasie rzeczywistym
 • Efekty kliknięcia

Wady:

 • Wysoka cena
 • Tylko na Windows

Bandicam to program, który przyda się do nagrywania ekranu komputera i gier. Aplikacja wspiera nagrywanie filmów w wysokich rozdzielczościach takich jak 4K UHD i Full HD. Dodatkowym atutem jest możliwość automatycznego przesyłania nagranego filmu do serwisu YouTube. Kolejna istotna funkcja to możliwość wyświetlenia liczby klatek (FPS) by sprawdzić czy rejestrowany obraz jest płynny. Jest to kolejny dobry program do nagrywania ekranu, zwłaszcza dla początkujących youtuberów.

bandicam opinie

Całość nie wymaga wiedzy przy konfiguracji, a prosty wygląd aplikacji sprawia, że wszystko jest intuicyjne i wygodne w obsłudze. Minusem jest oczywiście jego cena, która wynosi aż 39$ co w przeliczeniu na złotówki daje aż 153 zł. Jest to dosyć dużo zwłaszcza dla małych twórców.

Język: Polski
Licencja: Shareware
Cena: $39
Waga: 17.91 MB
System: Windows
Producent: https://www.bandicam.com/pl/

Action! – Nagrywaj gry, nagrywaj pulpit Windows

Action! - Nagrywaj gry, nagrywaj pulpit Windows

Zalety:

 • Najczęściej wybierany przez YouTuberów
 • Nagrywanie w 120 FPS
 • Niskie zużycie procesora
 • Prosty w obsłudze
 • Mały rozmiar plików
 • Przesyłanie bezpośrednio na YouTube i Facebook
 • Kontrolowanie nagrywania z tabletu lub telefonu

Wady:

 • Wysoka cena
 • Tylko na Windows

Kolejny zaawansowany program do nagrywania ekranu i gier to Action. Jest on chętnie wykorzystywany przez dużych YouTuberów nagrywających wiele godzin wideo każdego dnia.Program wyróżnia to, że wyjściowe pliki są bardzo małe przez co nie zabierają dużo miejsca na dysku. Oczywiście tak jak wyżej wymienione programy, jest świetnie zoptymalizowany i ma intuicyjny design.

czy warto kupić action

Dodatkowe atuty takie jak wykluczanie greenscreena, streamowanie czy przesyłanie wideo od razu na YouTube to liczne ułatwienia, które przydadzą się każdemu twórcy. Oczywiście tak dobry program nie może być za darmo, wersja do profesjonalnego użytkowania kosztuje aż $49,95 co daje prawie 200 zł. Jest to dużo, jednak za ułatwienia trzeba zapłacić.

Język: Polski
Licencja: Trial
Cena: $49.95
Waga: 68 MB
System: Windows
Producent: https://actionrecorder.com/pl

Zyskaj aż 1000 prawdziwych lajków.
Realizacja już w 10 minut od 5.99 zł.

Jak wybić się na YouTube
Ocena 4.5 z: 16