Lajki na Allegro

Lajki na allegro zostały zbanowane z końcem maja 2018, a wszystkie aukcje sprzedawców oferujących te usługi usunięte. W niektórych przypadkach nawet konta sprzedawców zostały usunięte lub dostały ostrzeżenie. Wydaje nam się, że jest to spowodowane wejściem w życie sławnego RODO gdzie przepisy prywatności w Unii Europejskiej została ujednolicone. No tak, ale co to ma do sprzedawców lajków na Allegro? A no to, że dane udostępniane przez klientów wędrowały bóg wie gdzie. Pozwolimy sobie przytoczyć fragment regulaminu Allegro wątek o rzeczach zabronionych do sprzedaży.

Zyskaj nawet 500 prawdziwych obserwacji.
Realizacja tylko 10 minut od 6.99 zł.

”Na Allegro nie można sprzedawać […] danych osobowych oraz list adresów e-mail […] Zakazem sprzedaży objęte jest również oprogramowanie służące do generowania baz danych ze stron internetowych.”

Jak możemy wyżej przeczytać jasno widać dlaczego nie można kupić Lajków na Allegro. Sprzedawcy od lat korzystali z tzw. farm fanów gdzie coś takiego jak polityka prywatności lub po prostu jakakolwiek ochrona danych nie istnieje. Nie ukrywamy, że już od dłuższego czasu sami także walczyliśmy z tym procederem, ponieważ sami cenimy sobie prywatność i tym samym chcemy aby nasi potencjalnie klienci nie zostali oszukani i ich dane nie latały po całym świecie.

Lajki na Allegro zostały zbanowane nie tylko z tego jednego powodu. Wielu pseudo sprzedawców (co śmieszne niektórzy nawet prowadzą zarejestrowaną działalność) najzwyczajniej oszukiwali swoich klientów gwarantując bardzo wysoką jakość lajków i jakie też było zdziwienie kiedy na drugi dzień klient zostawał bez niczego. Ale jak to? Po prostu, za mniejszą ceną na serwisie Allegro kryła się też taka jakość. Klient po zapłaceniu, owszem otrzymywał polubienia ale potem czy coś znikło czy nie już nikogo nie interesowało.

Przetestowaliśmy wielu sprzedawców czy to na Allegro czy prywatnych. Można by było powiedzieć nawet, że wszystkich lecz niestety nie jesteśmy tego pewni ponieważ nowe konta zakładają od razu jak stare konto zostanie zbanowane mimo, że domyślamy się iż to te same osoby. Ale wracając do tematu – usługi z allegro zostawiały bardzo wiele do życzenia co można było przeczytać w opiniach sprzedawców. Ludzie byli nie zadowoleni a wręcz zniesmaczeni. Taka dodawania lajków usługa zamiast pomóc w rozwijaniu się niestety tylko szkodziła wizerunkowi w internecie.

Instagram Lajki na Allegro

Instagram Lajki na Allegro

Często spotykaną usługą na Allegro były Instagram Lajki – polegała ona BŁYSKAWICZNYM dodaniu NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI polubień pod wybrane zdjęcie. Warunkiem wykonania usługi było podanie linku do zdjęcia w polu dodatkowych informacji dla sprzedającego. W wielu aukcjach były zaznaczone wręcz na czerwono zalety „BŁYSKAWICZNA REALIZACJA”, „NAJWYŻSZA JAKOŚĆ” itp. i jakie było nasze zdziwienie kiedy po płatności i odczekaniu około 7 godzin (bo w końcu to przecież błyskawiczna realizacja) dotarły do nas lajki od osób z bliskiego wschodu gdzie 80% nazywała się mniej więcej tak فق هفقط هكذ  a po wejściu na ich profile można było ujrzeć albo małe dzieci biedne dzieci (świetny target, gratuluje) lub nastolatków z bronią w rękach (coś dla sklepów z militariami). Po aż jednym dniu 100 zakupionych polubień zamieniło się w magiczne 72 polubienia. W aukcji co prawda nie było napisane, że sprzedawcy są czarodziejami i mają umiejętności „znikania czegoś” no ale już im to wybaczymy.

A tak w 100% na serio – Cieszymy się, że te usługi zostały zbanowane w serwisie Allegro i dla nieuczciwych sprzedających nie będzie już miejsca a klienci w końcu przestaną dostawać nerwicy po otrzymaniu „wykonanej prawidłowo usługi”.

Facebook Lajki na Allegro

Facebook Lajki na Allegro

Drugą także najczęściej widywaną usługą na Allegro były Facebook Lajki – polegała na dodaniu wybranej ilości polubień BŁYSKAWICZNIE oraz z rzekomą NAJWYŻSZĄ JAKOŚCIĄ i uwaga, uwaga gwiazda programu czyli duży slogan na aukcji – DOŻYWOTNIA GWARANCJA, NIC NIE ZNIKA. Aukcja do tyczyła dokładnie lajków na Fanpage więc stworzyliśmy nowy fanpage, bez żadnych polubień. Fanpage uzupełniliśmy, dodaliśmy zdjęcia i kilka postów. W wiadomości do sprzedającego podaliśmy link i poprosiliśmy szczegółowo o nie znikające polubienia jako, że dopiero zaczynamy promować naszą firmę w internecie – tak, żeby wyglądać jako zwykły klient. Dodaliśmy też wstawkę o tym, że jeżeli wszystko będzie okej to będziemy kontynuować współpracę w sumie ,hmm licząc na dobrą jakość usługi i żeby sprzedający się wykazał.

Co do realizacji to po 2 godzinach dodane zostały polubienia więc nazwijmy już to błyskawiczną aczkolwiek polubienia pochodziły już od użytkowników z głębokiej Azji (podobno tam Facebook nie jest popularny a tu taka niespodzianka). Ilość polubień po dodaniu wynosiła równiutkie 1000, po 2 dniach nawet myśleliśmy, że już wszystko gra ale jakież to znów nasze zdziwienie było gdy nagle ilość spadła do 872 polubień. Chwila, chwila przecież była gwarancja, że żadne lajki nie znikają i do tego dożywotnio. Wysłaliśmy maila do sprzedawcy ale po 5 dniach czekania na odpowiedź już sobie darowaliśmy. Na aukcji było także opisane jak to pięknie Facebook Lajki działają na zasięgi postów. Okej, sprawdźmy to. Dodaliśmy nowego posta i szok! Polubiły go 2 osoby Azjatyckiego pochodzenia. Także zyskaliśmy tym zabiegiem jakieś 0,02% zasięgów. Rewelacja, nic tylko usiąść i płakać.

Tak jak w przypadku Instagrama – Lajki na Allegro okazały się totalną pomyłką. Usługi z Allegro były nie warte nawet połowy swojej ceny. Powodowały większą szkodę w wizerunku niż pożytku. My oprócz kilkudziesięciu złotych nie straciliśmy nic ale firmy istniejące od lat na rynku kupując taką usługę mogły stracić wiele w oczach klientów.

Zyskaj aż 1000 prawdziwych lajków.
Realizacja już w 10 minut od 5.99 zł.

Podejrzane Lajki na Allegro

Po zbanowaniu kupna jak i sprzedaży lajków na Allegro pojawili się sprytni rodacy, którzy oferują kupno lajków pod inną nazwą. Ciekawe przykłady jakie można aktualnie znaleźć to między innymi:

– Grafika Instagram Lajki

GRAFIKA INSTAGRAM LAJKI

Wiele firm zaczęło wystawiać lajki na allegro jako „grafika” gdzie w opisie można było znaleźć informację, że grafika jest wysyłana od razu po zakupie a w polu informację dla sprzedającego proszą link do naszego zdjęcia z Instagrama.

No więc to grafika czy lajki? Tutaj tkwi tajemnica poliszynela. Każdy wie o co chodzi ale wszyscy udają, że to nie tak. Administracja Allegro na szczęście szybko orientuje się w całym procederze i sprawnie usuwa nowo dodane ogłoszenia kolejnych firm krzaków.

allegro lajki

Zwracaj uwagę na tego typu aukcję ponieważ nie raz już były liczne wyłudzenia i oszustwa na „grafikę”. Najczęstszym były skiny w popularnych grach takich jak CS:GO lub Leauge of Legends gdzie za 500 zł dostawaliśmy w prezencie grafikę naszego ulubionego skina.

 

– Jak zdobyć lajki na Instagram

JAK ZDOBYĆ LAJKI NA INSTAGRAM

Sprzedawcy reklamują usługę jako kupno poradnika ale w opisie można znaleźć taki smaczek jak cytuję „Zapraszamy do zakupu na aukcji oraz kontaktu przez pole napisz do sprzedającego z linkiem do photo!”.

Hmm, skoro kupuję poradnik to po co komuś link do mojego zdjęcia? Przecież Chcę się dowiedzieć jak zdobyć polubienia, a nie jak je kupić…

Tutaj też uważaj ponieważ aktualnie nie wiecie co kupujesz i za kwotę 40 zł możesz otrzymać poradnik w PDF, który będzie miał 2 strony.

Czy można jeszcze legalnie kupić lajki na Allegro

Lajki na Allegro zostały zbanowane i ich sprzedaż a tym samym kupno jest zabronione. Liczne zgłoszenia czy to nasze, czy też po prostu niezadowolonych klientów, którzy potem lądowali u nas i opowiadali o tych super jakościowo usługach w końcu przyniosły zamierzony efekt. Sprzedaż Lajków na Allegro jak i podobnych usług jest zabroniona prawdopodobnie na zawsze, ponieważ nie ma żadnych przepowiedni, że to się zmieni. Myślimy, że ta zmiana dla rynku usług social media wyjdzie na dobre – klienci w końcu będą mogli być obsłużeni przez legalnie działające i zarejestrowane firmy a palące się ognisko pseudo sprzedawców jeden prosty „myk” zgasił z dużym kubłem wody na głowę.

4.6/5 - (35 votes)