Coraz więcej osób zastanawia się jak wybić się na Instagramie? Czy w 2019 dalej jest to możliwe i  czy jest jakiś szybki sposób osiągnięcia sukcesu.

Mimo tego że liczba Influencerów jest całkiem spora to prawdziwą popularność na Instagramie zdobywa się z czasem.  Otrzymywanie lajków i komentarzy od fanów jest przyjemne, ale co zrobić gdy o naszym profilu nie wie nikt?

To właśnie dla takich osób jak Ty przygotowaliśmy ten poradnik. Porady, które przygotowaliśmy przybliżą Cię do osiągnięcia sukcesu na Instagramie – Jak więc zacząć rozwijać swój profil na Instagramie? 

Jak wybić się na Instagramie – Bądź aktywny i publikuje regularnie 

Podstawą rozwijania profilu na Instagramie jest aktywność. Regularne publikowanie treści pomoże Ci w dużo szybszym promowaniu profilu niż Ci się wydaje.

Wstawiaj zarówno zdjęcia, filmy i relacje by utrzymywać uwagę swoich obserwujących na zadowalającym poziomie.

Chodzi o to by od czasu do czasu przypomnieć o sobie fanom i zaktualizować status dostarczając im informacji o tym co się u Ciebie dzieje. Sprawdzaj statystyki swojego konta, dowiesz się jakie robisz postępy. 

regularne publikowanie na instagramie - jak się wybić na instagramie

 Pamiętaj o tym, aby być sobą – miej cel

Publikuj autentyczne i oryginalne treści. Dbaj o to, aby na Instagramie pokazywać siebie i to co Cię interesuje.

Miej na siebie pomysł, nie odbiegaj ze zdjęciami w różnorodną tematykę. Ukierunkuj swój profil tak, aby udostępniane treści były ze sobą spójne. Celu w konkretną grupę odbiorców. 

Wprowadzaj ruch i dbaj o zasięgi – promuj swoje konto 

Jak wybić się na Instagramie? Na start warto także zainwestować w dobrą promocję konta, która pozwoli Ci pozyskać nowych odbiorców.

Kupując Obserwacje na Instagramie z wykorzystaniem realnych profili  masz szansę zdobyć obserwatorów, którzy będą wchodzić w interakcje na Twoim koncie a lajki na Instagramie zapewnią że Instagram sam będzie promował Twoje treści.

Warto wspomnieć również o tym że użytkownicy chętnie obserwują profile, które już zgromadziły dużo odbiorców. 

promowanie konta insta - jak wybić się na nstagramie

Korzystać z instastory –  dodawaj ciekawe relacje

Korzystając z instastory masz szansę być „bliżej” ze swoimi widzami. Jeśli w ciągu dnia  spotkało Cię coś ciekawego instastory to świetne miejsce, aby podzielić się tym z innymi!  Pokazuj obserwatorom elementy lifestyl’owe ze swojego życia. 

aktywność na instastory

 Angażuj Swoich odbiorców 

Dbaj o to, aby dostarczać rozrywkę swoim odbiorcom. Możesz prowadzić ankiety na instastory, organizować  konkursy i prosić followersów o komentarze na Instagramie. Prosta droga, aby Twoje zdjęcie trafiło do polecanych. 

konkursy na instagramieUżywaj geotagów, pochwal się gdzie byłeś

Dodawaj geotagi (pinezki z lokalizacją w jakiej zdjęcie zostało zrobione) Trafisz do ludzi, którzy będą szukać informacji o danym miejscu oraz tych, którzy szukają ciekawych lokacji w jej pobliżu.

Nie chodzi o publikowanie znanych i często odwiedzanych miejsc tylko ciekawe kadry, które zachęcą ludzi do pozostawienia po sobie śladu na Twoim profilu. 

geotargetowanie zdjęć

Stosuj Hasztagi one przyciągają 

Hasztagi czyli tagi przypisujące zdjęcie do konkretnego słowa. Używaj ich w opisach zdjęć. Targetując masz większą szansę  trafić do odbiorców, którzy mogą zainteresować się publikowanymi przez Ciebie treściami.

Jak więc wybić się na Instagramie? Im bardziej popularne hasztagi przypisujesz do swojego zdjęcia, tym do większego grona osób trafiają. 

 Dodawaj zdjęcia dobrej jakości 

Wstawiaj estetyczne zdjęcia w wysokiej jakości. W dzisiejszych czasach większość smartfonów ma wystarczający dobry aparat.

Zdjęcia przy publikacji na Instagramie tracą na jakości, więc inwestowanie w drogi sprzęt tylko na potrzeby Instagrama nie jest dobrą opcją.

Zwracaj uwagę na szczegóły takie jak  ustawienie światła i wykorzystaj możliwości jakie daje sam Instagram przy obrabianiu zdjęcia. 

Wychodź poza Instagram 

Nie zapomnij o promowaniu swojego konta na Instagramie również za pośrednictwem  innych serwisów.

Jeśli Twój profil połączony jest z Facebookiem, twitterem czy Tumblerem już przy wstawianiu zdjęcia możesz zaznaczyć opcję udostępnienia go również na tych mediach społecznościowych. 

udostępnianie

Obserwuj a będziesz obserwowany 

Na Instagramie warto być towarzyskim! Wchodź w interakcje na profilach innych osób. 

Udzielaj się w komentarzach a łatwiej Ci będzie zainteresować sobą ludzi. Można też zastosować metodę l4l (LikeforLike) czy f4f (FollowforFollow) Ktoś zaczyna obserwować Ciebie a ty odwdzięczysz się tym samym.

Nikt nie traci a zyskać możesz nowy ruch i zainteresowanie, wśród fanów osoby z którą wymieniłeś się obserwacją. 

Zyskaj nawet 500 prawdziwych obserwacji.
Realizacja tylko 10 minut od 6.99 zł.

Jak wybić się na Instagramie – Propozycje tematycznych profili na Instagramie 

Instagram Modowy 

Podróżniczy Instagram

Instagram Artystyczny

 Motywacyjny Instagram

 

Instagram z Twoim zwierzakiem 

Fit Instagram

Tworząc Swój własny kontent na Instagramie, musisz pamiętać również o jego estetycznym wyglądzie – spójności.

Po przejściu  na nowo poznany profil, kilka elementów jako pierwsze rzuca nam się w oczy. Mają one podświadomie duży wpływ na ocenę czy według nas profil jest atrakcyjny.  

profil na instagramie

Nazwę Konta Powinna być krótka, łatwa do zapamiętania a jednocześnie posiadająca znaczenie.

W tym przypadku warto być kreatywnym, nie musisz nazywać profilu  swoim imieniem i nazwiskiem (chyba że chcesz promować swoją profil jako własną markę) Nie używaj w niej również ciągu liczb.

Pamiętaj że to właśnie z nazwą odbiorcy będą Cię utożsamiać.

nazwy na insta

Życiorys – Masz 150 znaków, aby przedstawić obserwatorom siebie i to co robisz na Instagramie.

Zrób to ciekawie, pamiętaj że będzie to pewnego rodzaju Twoja wizytówka. W życiorysie warto  ująć również adres mailowy. Jeśli jakaś marka będzie chciała wejść z tobą w współprace dane kontaktowe, będą na wyciągnięcie ręki.

W opisie nie warto używać hasztagów nie odsyłaj  ludzi, którzy znaleźli się już na swoim profilu w inne miejsce. Jeśli prowadzisz bloga albo kanał na youtube to dobre moment na wstawienie linku. 

Czy już teraz wiesz jak wybić się na Instagramie?

Instagram stał się Naszym codziennym narzędziem pracy jak i kontaktu z ludźmi. Dbając o wizerunek w mediach społecznościowych tworzysz Swoją własną internetową wizytówkę.

Pamiętaj, aby zwracać uwagę na wyżej wymienione elementy. Odpowiedź  na pytanie jak wybić się na Instagramie jest na wyciągnięcie ręki – wystarczy chcieć! 

4.7/5 - (61 votes)