jak pobrać zdjęcie z instagrama

Wiele osób ma problem gdy musi pobrać zdjęcie z Instagrama ponieważ sam Instagram nie ma wbudowanej takiej funkcji. A więc jak pobrać zdjęcie z Instagrama? Sprawa jest prostsza niż się wydaje. Specjalnie dla was przetestowaliśmy metody które działają i są w pełni legalne.

programy do pobierania z instagramaDlaczego pobieranie zdjęć z Instagrama jest potrzebne?

Miliony użytkowników dodają tysiące zdjęć na minutę wypełniając swoje profile na Instagramie. Instagram idealnie spełnia funkcje czegoś między blogiem a pamiętnikiem tylko, że wirtualnie. Czasy w których mamy albumy ze zdjęciami już dawno minęły. Rozwój Internetu sprawił, że Instagram jest obecnie najpopularniejszą aplikacją do dzielenia się swoimi zdjęciami. Na Instagramie publikujemy naprawdę cudowne zdjęcia które chcemy pobrać gdy na przykład niechcący usuniemy je z telefonu. Przyczyn może być więcej – zalanie telefonu lub nawet kradzież i wtedy jedynie Instagram jest w stanie nam pomóc odzyskać zdjęcia.

instagram downloader

Najszybszą metodą pobierania z Instagrama z komputera okazują się liczne rozszerzenia do przeglądarki Google Chrome. Możesz je pobrać pod tym adresem.

Zyskaj nawet 500 prawdziwych obserwacji.
Realizacja tylko 10 minut od 6.99 zł.

Jak pobrać zdjęcie z Instagrama pierwszą metodą?

Pierwsza metoda może wydawać się trochę trudna i w zasadzie powinno się jej używać tylko na komputerze. Oczywiście można pobrać zdjęcie z  Instagrama tą metodą także z urządzenia mobilnego ale będzie to mało wygodne.

Aby pobrać zdjęcie musisz wykonać te kroki:

 1. Wejdź na swojego Instagrama a następnie wybierz interesujące zdjęcie które chcesz pobrać i na nie kliknij.

 1. Dalej pozostając na tej samej stronie kliknij skrót klawiszowy Ctrl + U (w przypadku komputerów Mac na przeglądarce Safari będzie to Command + Option + U)

 1. Teraz kliknij skrót klawiszowy Ctrl + F (w przypadku komputerów Mac na przeglądarce Safari będzie to Command + F) i w okienku wyszukiwania które się pojawiło wpisz „og:image”

 1. Jak możesz zauważyć przeglądarka znalazła wyszukiwany element. Tuż obok znajduje się link do zdjęcia. Zaznacz link i kliknij prawym przyciskiem myszy a następnie kliknij „Przejdź do strony”.

 1. Jak możesz zauważyć przeglądarka znalazła wyszukiwany element. Tuż obok znajduje się link do zdjęcia. Zaznacz link i kliknij prawym przyciskiem myszy a następnie kliknij „Przejdź do strony”.
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy na zdjęcie a następnie wybierz „Zapisz jako” aby zapisać zdjęcie na dysku.

Tym oto sposobem wiesz już jak pobrać zdjęcie z Instagrama! Aczkolwiek tak jak pisaliśmy na urządzeniach mobilnych ta metoda może nie być taka prosta jak na komputerach.

Czy pobieranie zdjęć z Instagrama tą metodą jest legalne?

Duża część osób może znać tą metodę i zastanawiać się czy jest to do końca legalne. Jest to naturalne pytanie ponieważ nikt nie chciał by ponosić nieprzyjemnych konsekwencji ze strony Instagrama lub ze strony prawnej. Pobieranie zdjęć z Instagrama przedstawioną przez nas metodą jest w pełni legalne i bezpieczne. Używamy publicznego kodu strony przez który wyciągamy link do zdjęcia w formie JPG/PNG.

pobieranie wszystkich zdjęć z instagrama

Jak zapisać zdjęcie z Instagrama drugą metodą?

Druga metoda pozwoli nam zapisać zdjęcie z Instagrama na urządzeniach mobilnych oraz komputerach ale o wiele łatwiej i przyjemniej niż pierwsza metoda. Żeby zapisać zdjęcie z Instagrama tą metodą nie będziemy potrzebowali żadnych zbędnych programów czy aplikacji na telefon. Do pobrania zdjęcia wykorzystamy gotowe narzędzie z którego korzysta bardzo dużo osób. Mowa o stronie Downloadgram.com która pozwala nam pobrać zdjęcie lub film z Instagrama. Do pobrania będzie nam potrzebny publiczny link do naszego zdjęcia lub filmu na Instagramie.

Instrukcja na telefonie:

 1. Wejdź na swój profil, wybierz zdjęcie a następnie kliknij trzy kropki które znajdują się w prawym górnym rogu.

 1. Po kliknięciu powinny pokazać się dostępne czynności. Nas będzie konkretnie interesować opcja „Kopiuj Link”.

 1. Wejdź w przeglądarkę i udaj się na stronę Downloadgram.com

 1. Wklej skopiowany link do zdjęcia lub filmu w pole do tego przeznaczone i kliknij „Download”.

 1. Teraz powinien ukazać się lekko zielony przycisk z napisem „Download image”.


 1. Kliknij przycisk a zdjęcie otworzy się w nowej karcie. Przytrzymaj na nim palec a następnie kliknij “Zachowaj obrazek”.

Instrukcja na komputerze:

Wejdź swój Instagramowy profil, kliknij na wybrane zdjęcie a skopiuj link URL z przeglądarki.

Po skopiowaniu udaj się na stronę downloadgram.com

Wklej skopiowany link do zdjęcia lub filmu w pole do tego przeznaczone i kliknij „Download”.

Teraz powinien ukazać się lekko zielony przycisk z napisem „Download image”.

Kliknij przycisk a zdjęcie zapisze się w folderze „Pobrane”.


Jak zapisać zdjęcie z Instagrama z pomocą aplikacji?

Ponad 60% osób konsumuje i przegląda Internet z urządzeń mobilnych. W związku z tym powstało wiele aplikacji aby zapisać zdjęcie z Instagrama. Zależnie od tego czy korzystamy z iOS czy Androida droga jest trochę inna. W przypadku iOS musimy udać się do App Store a na Androidzie do sklepu Play. W wyszukiwarce możemy na przykład wpisać „instagram downloader”. Na tej frazie najwięcej deweloperów ukaże się waszym oczom.

aplikacje do pobierania z instagrama

Czy aplikacje do zapisywania zdjęć z Instagrama są warte uwagi?

Aplikacje do zapisywania zdjęć z Instagrama są dość popularne ponieważ są bardzo łatwe w obsłudze. Warto wziąć pod uwagę takie aplikacje jeśli cenimy sobie wygodę. Nie musimy już wtedy wchodzić na żadną stronę lub grzebać w kodzie. Jednak wiele aplikacji ma coś co wielu może irytować. Aplikacje są darmowe przez co pojawiają się w nich liczne reklamy – ale okej, rozumiemy. Reklamy w aplikacjach są, były i pewnie będą. Gorszy problem jest taki, że wiele tych aplikacji nakłada znak wodny na pobrane zdjęcia. Wygoda wygodą ale jednak chyba warto skorzystać z podanych przez nas metod. Metody są darmowe, działają podobnie a nasze zdjęcie nie ma żadnego znaku wodnego.

Zyskaj aż 1000 prawdziwych lajków.
Realizacja już w 10 minut od 5.99 zł.

5/5 - (37 votes)