Tinder co to takiego

Zastanawiasz się jakie są Tinder opinie i co możesz zyskać korzystając z aplikacji randkowych ? a może Twoje poszukiwania drugiej połówki wciąż trwają? Kolejne rozczarowania znajomościami w realu sprawiają, że wolisz najpierw wypróbować znajomość online? Na szczęście nie żyjemy już w czasach, kiedy poszukiwanie partnera w Internecie, uznawało się za ,,ostatnią deskę ratunku”. Obecnie jest to sposób dobry, jak każdy inny. Jeszcze kilka lat temu popularne były portale randkowe czy czaty. Jednak teraz najlepszym miejscem na znalezienie towarzystwa, są aplikacje randkowe. I choć najpopularniejszy z nich – Tinder, może wzbudzać pewne kontrowersje, to nadal łączy wiele par na całym świecie. Ma to miejsce nie tylko w ramach aplikacji, ale też w realu.

Zyskaj aż 1000 prawdziwych lajków.
Realizacja już w 10 minut od 5.99 zł.

TINDER CO TO TAKIEGO ?

Aplikacja jest na tyle popularna, że już niewiele osób zastanawia się nad pytaniem Tinder – co to takiego? Do tej pory skorzystały z niej miliony osób na całym świcie – również dlatego, że obsługa Tindera jest bardzo prosta. A co za tym idzie, osoby najbardziej poszukujące, naprawdę szybko i bez problemu mogą kogoś poznać. Jeżeli jednak nadal nie wiesz, jak to działa – przychodzimy Ci z pomocą. Z naszego poradnika dowiesz się, jakie Tinder opinie sobie wypracował i jak go wykorzystać, by poznać ciekawych (a przy tym atrakcyjnych) ludzi. Dzięki nam zwiększysz swoje szanse na idealne dopasowanie na Tinderze!

https://szybkielajki.pl/wp-content/uploads/2019/05/Tinder-co-to-takiego.png

1.Tinder co to takiego?

https://szybkielajki.pl/wp-content/uploads/2019/05/Jak-działa-Tinder.png

2.Jak działa Tinder?

https://szybkielajki.pl/wp-content/uploads/2019/05/Tinder-a-inne-aplikacje-randkowe.png

3.Tinder a inne aplikacje randkowe

https://szybkielajki.pl/wp-content/uploads/2019/05/Tinder-opinie-.png

4.Tinder opinie

https://szybkielajki.pl/wp-content/uploads/2019/05/Tinder-instrukcja-.png

5.Tinder instrukcja

https://szybkielajki.pl/wp-content/uploads/2019/05/Jaki-cel-mają-użytkownicy-Tindera-.png

Jaki cel mają użytkownicy Tindera?

Historia powstania Tindera

Tinder to aplikacja, stworzona z myślą o użytkownikach smartfonów. Służy przede wszystkim do nawiązywania znajomości. Tinder powstał w Ameryce w 2012 roku, jako odpowiedź na zmieniający się styl życia singli. Natychmiast zdobyła ona mnóstwo fanów wśród mieszkańców studenckich akademików. Już rok później otrzymała cenioną nagrodę dla start-upów: Crunchie Award, przyznawaną podczas festiwalu TechCrunch, organizowanego w Dolinie Krzemowej. Obecnie Tinder posiada już 24 wersje językowe, a z jego możliwości korzysta ponad 10 milionów użytkowników – dziennie.

historia powstania tindera

W Polsce sława Tindera rozchodziła się już w 2014 roku.  O Tinderze pisało już wiele cenionych portali i redakcji, nadal jednak funkcjonujące na temat Tinder opinie, wydają się być całkiem skraje. Według różnych źródeł, Polacy porzucili tradycyjne portale randkowe – na rzecz rozwiązania darmowego i łatwego w obsłudze. Co ważne – korzystanie z niego nie wymaga mozolnego wypełniania testów, pozwalających na dopasowanie potencjalnych partnerów.

Jak działa Tinder ?

Sam mechanizm dobierania par jest zadziwiająco prosty i wymaga minimum zaangażowanie ze strony użytkownika. Przesuwając na zdjęciu danej osoby – w prawo dajesz znać, że Ci się podoba, a w lewo – że się nie podoba. Jeśli wybór tej osoby pokryje się z Twoim, zostaniecie połączeni w parę, dzięki czemu macie możliwość nawiązania konwersacji na wewnętrznym czacie. Aplikacja wykorzystuje możliwości, jakie daje geolokalizacja. Bierze również pod uwagę wpisane w formularzu – oczekiwania użytkownika względem drugiej osoby, co zawęża sugerowaną przez Tindera grupę osób.

Zyskaj nawet 500 prawdziwych obserwacji.
Realizacja tylko 10 minut od 6.99 zł.

Tinder czy Badoo?

Budowanie relacji w sieci jest bardzo popularne. Intencje mogą być tutaj całkiem różne: wymiana myśli, potrzeba towarzystwa, poszukiwanie idealnego partnera lub umówienie się wyłącznie na niezobowiązujący seks. Gdyby zebrać statystyki i doświadczenia użytkowników, okazałoby się, że platformy internetowe skupiają wokół siebie wszystkie możliwe rodzaje znajomości. Jednak który serwis sprawdza się lepiej – Tinder czy Badoo?

Zestawienie aplikacji randkowych

Wszystko zależy od tego, czego tak naprawdę szukasz. Korzystanie z Tindera nie zakłada z góry, że cała znajomość zakończy się na jednym spotkaniu, ale nie gwarantuje też niczego poza opcją randkowania. Badoo sprzyja znacznie większej puli tematów do rozmowy, bo z założenia pomaga w budowaniu relacji o różnych intencjach. Jeśli np. Twoją pasją jest chociażby gra na instrumencie i chcesz się tym podzielić – warto założyć konto na Badoo. Kiedy jednak chcesz dobrze spędzić czas w interesującym towarzystwie, nie tracąc czasu na długie poszukiwania – wybierz Tinder. Możliwości jest wiele, a szeroki zasięg daje szansę na zdobycie nowych doświadczeń.

tinder opinie

Tinder opinie – Czy zdanie mężczyzn i kobiet o Tinderze bardzo się różni ?

Trzeba przyznać że Tinder opinie wsród kobiet i mężczyzn bywają odmienne. Mówi się, że największa obawa kobiet związana z randką z Tindera to taka, że mężczyzna okaże się niezrównoważony. Z kolei największa obawa mężczyzn jest taka, że dziewczyna okaże się brzydka i gruba. Ale rzadko, i jednej i drugiej stronie przychodzi do głowy, że na randkę może przyjść ktoś, kogo ze zdjęcia w ogóle nie kojarzy. Niestety, takie sytuacje mogą przydarzyć się również Tobie. W internecie ludzie opisują swoje doświadczenia – Tinder opinie z tych bardziej i mniej udanych randek czy znajomości z Tindera. Zdania bywają dość podzielone.

tinder opinie

Czy warto korzystać z Tindera ?

Tinder opinie są różne, jednak niektóre często się powtarzają jak to że wielu mężczyzn, podobnie jak kobiet – wychodzi z założenia, że Tinder działa podobnie, jak zabawa na imprezie. Nigdy nie wiesz, z kim wyjdziesz. Można tutaj znaleźć dużo rozczarowań, ale też dłuższe znajomości, które nie zakończyły się już po pierwszej randce, czy kolacji ze śniadaniem. Tinder opinie umieszczone w wyszukiwarce są naprawdę różnorodne ale pamiętaj aby  polegać na czymś więcej niż funkcjonujące na temat Tindera opinie. Zastanów się, czego oczekujesz i działaj. Pamiętaj aby w każdym temacie budować swoje własne zdanie, nie sugeruj się tym co znajdziesz w internecie pod hasłem Tinder opinie w Twoim przypadku może być zupełnie inaczej. Zobacz jaka będzie Twoja opinie o Tinderze i podziel się nią ! 

tinder instrukcja

Tinder instrukcja – jak zacząć swoją przygodę na znanej aplikacji randkowej 

Aby założyć konto na Tinderze wystarczy, że posiadasz profil na Facebooku. Z niego Tinder pobiera wybrane przez Ciebie zdjęcia i podstawowe informacje na Twój temat. Skutkiem tego w mgnieniu oka możesz zobaczyć na swoim smartfonie proponowane Ci przez Tindera – sylwetki potencjalnych kandydatów, gdzie wyświetlają się ich zdjęcia oraz imię. Dobierani są oni na podstawie Twojego wieku, orientacji seksualnej oraz odległości geograficznej, w jakiej się od Ciebie znajdują. Jeśli ktoś wpadnie Ci w oko, możesz polubić jego profil. Jedna osoba ta dowie się o tym dopiero wtedy, kiedy odwzajemni Twoje kliknięcie. Wtedy właśnie pojawia się zachęcające powiadomienie „It’s a match” i rozpoczyna się między Wami właściwy flirt. Tinder może być dla Ciebie świetną rozrywką lub łatwym sposobem na randkę w sieci. Jeśli zastanawiasz się więc, jak działa Tinder i jakie w sieci można znaleźć Tinder opinie – mamy dla Ciebie prostą instrukcje wraz z najpotrzebniejszymi informacjami o aplikacji.

 

Tinder krok po kroku

Utworzenie konta

Wydaje się to dość oczywiste, ale jest to bardzo ważny na początku krok. Aby utworzyć konto Tinder, najpierw pobierz aplikację na swoje urządzenie, otwórz ją i zaloguj się za pomocą Facebooka. Aplikacja sama przeniesie Twoje podstawowe dane, przez co stajesz się zadowolonymi użytkownikiem Tindera. Pamiętaj, aby zezwolić usługom lokalizacyjnym smartfona – na łączenie się z Tinderem.

ustawienia konta na tinderze

Ustawienia konta

Jest to kolejny ważny krok, o którym nie możesz zapomnieć. Warto tutaj wybrać swoje najciekawsze zdjęcia i napisać kilka słów o sobie. Pamiętaj żeby udostępniać tylko informacje, o których świat Tindera ma prawo się dowiedzieć. Może być to tylko krótkie, zabawne zdanie, czy Twoje życiowe motto. Postaw na autentyczność. Główną różnicą między Tinderem, a  innymi aplikacjami randkowymi jest swobodny klimat prowadzonych rozmów. Jeśli chodzi o zdjęcia, będziesz mieć możliwość wybrania kilku, które pokazują Ciebie i Twoje życie. Zawsze miej na uwadze, że ludzie będą oceniać Cię na podstawie tych właśnie zdjęć.

 

tinder edycja profilu

Edycja profilu

Wszystkie powyższe dane wprowadza się w sekcji “edycji profilu”, a gdy zostaną zapisane, można przejść do “ustawień”. W ustawieniach dokonujesz wyboru płci poszukiwanego partnera – zgodnie z tym wyborem aplikacja będzie pokazywała mężczyzn lub kobiety bądź mężczyzn i kobiety. Swoje potencjalne drugie połówki może tam więc znaleźć każda osoba, bez względu na jej orientację seksualną.

Następnie określasz odległość, w jakiej masz się od poszukiwanej osoby znajdować. W wersji bezpłatnej odległość ta może sięgać do 161 km. Kolejny krok to przedział wiekowy, w jakim ma być szukana osoba. W Tinderze wynosi on od 18 do 55 lat.

Z kolei odznaczenie automatycznie wybranej opcji “pokazuj mój profil na Tinderze” powoduje, że kolejne osoby nie będą już widziały profilu, jednak nadal będzie możliwe rozmawianie z wcześniej dobranymi przez aplikację parami.

tinder

Poznaj aplikację

Teraz nadszedł dla Ciebie czas, aby zacząć poznać nowych ludzi. Po skonfigurowaniu konta, możesz przeglądać profile innych osób. W zależności od płci, którą wybierasz, spotkasz mężczyzn, kobiety lub mężczyzn i kobiety. Na środku strony zobaczysz fotografię, imię, wiek oraz odległość  danej osoby od Ciebie. To idealna dawka informacji już na początku Waszej potencjalnej znajomości.

wybieranie na tinderze

Zacznij wybierać

Jeśli polubisz profil kogoś, komu spodobał się również Twój – zostaniecie dopasowani. To, co dzieje się potem, zależy tylko od Was. Możesz skontaktować się z tą osobą lub cierpliwie zaczekać, aż druga osoba sama się odezwie. Wiadomości w Tinderze działają podobnie jak komunikatory w dowolnej aplikacji społecznościowej. Pamiętaj aby pozostawić Tinder opinie i podzielić się Swoimi doświadczeniami z Tinderem wsród tych, którzy dalej zastanawiają się czy założyć w tym serwisie swój profil.

zalety tindera

Zalety Tindera

Nie tylko sama prostota użytkowania wyróżnia Tindera, na tle bardziej standardowych sposobów randkowania w sieci. Tinder, jako amerykańska aplikacja jest po prostu modny, w przeciwieństwie do trochę przestarzałych, rodzimych portali randkowych. Popularność Tindera to zatem w dużej mierze kwestia aktualnych trendów, a nie tylko odpowiedzi na rosnące potrzeby przynależności czy towarzystwa.

co wyroznia tindera

Co wyróżnia Tindera ?

Warto jednak dodać, że Tinder nie jest klasycznym portalem randkowym, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Jest raczej łącznikiem między światem wirtualnym a tym w realu. O ile tradycyjne portale randkowe nastawione są na górnolotne nieraz – zakochiwanie się przez Internet i prowadzenie długich konwersacji online, Tinder ma być tylko prostym sposobem na przejście ze świata online do offline. Jest on typową aplikacją, określaną jako SoLoMo. To znaczy, że w ciekawy sposób łączy w sobie elementy społecznościowe (jak logowanie przez Facebook), lokalizacyjne (wybierani są kandydaci oddaleni od Ciebie maksymalnie o 160 km) i mobilne (w końcu Tinder to aplikacja na smartfona). Pod wieloma względami Tinder bardziej przypomina, zyskujące w Polsce na popularności tzw. szybkie randki (ang. speed dating), ponieważ na tej samej zasadzie, nastawiony jest on na błyskawiczną selekcję kandydata.

jak zyskać popularność na tinderze

Jak uzyskać więcej polubień?

To, ilu osobom wyświetli się Twój profil – zależy od kilku czynników. Kluczowy okazuje się tutaj czas, jaki jest spędzany przez innych na Twoim profilu. Jeśli zatem każda osoba drobiazgowo przegląda zdjęcia – algorytm Tindera potraktuje Twój profil jako interesujący. A przez to wyświetli się większej ilości potencjalnych partnerów czy partnerek. Dlatego tak ważne są też reakcje, jaki wzbudza Twój profil. Im więcej lajków i wysłanych do Ciebie wiadomości – tym lepiej dla Ciebie i Twoich dalszych kolejnych znajomości.

Nie bez znaczenia pozostaje też rankowanie osób, które przeglądają Twój profil. Jeśli mają wysokie oceny – Ty też na tym korzystasz. Liczy się więc również to, jakie osoby do Ciebie zaglądają. Aplikacja jest przy tym skonstruowana w taki sposób, żeby kontaktowały się ze sobą osoby oceniane w podobny sposób. Warto zatem poświęcić odpowiednią ilość czasu na dopracowanie Twojego zdjęcia profilowego.

jak zwiększyć szanse na dopasowanie na tinderze

Jak zwiększyć szanse na dopasowanie?

Na wynik tego, czy ktoś pozytywnie oceni Twój profil – na pewno wpływ ma zamieszczone przez Ciebie zdjęcie. Dobrze dobrana fotografia nie tylko sprawi, że dana osoba podaruje Ci lajka. Każda pozytywna ocena podniesie Twoją lokację w rankingu, dzięki czemu nowe zdjęcie zobaczy jeszcze więcej osób. Znaczyć to może tyle, że warto co jakiś czas aktualizować swoje zdjęcie, ponieważ jak wspomnieliśmy wcześniej — algorytm Tindera promuje nie tylko nowe osoby, ale też te, które dodały nową informację do swojego profilu. Tinder zwraca nie tylko uwagę na ilość dodanych zdjęć, ale też częstotliwość używania aplikacji.

cechy szczególne tindera

Warto pamiętać o …

Im częściej używasz zatem aplikacji, tym więcej zobaczysz profili, które będzie można potem poddać ocenie. Tak samo jest z lajkami: im częściej je dajesz, tym częściej Twój profil będzie pokazywany innym (tutaj ważne zastrzeżenie: najlepiej pozytywnie oceniać od 30% do 70% pokazywanych profili, a nie każdy wyświetlany). Na atrakcyjność Twojego profilu (ocenianego jako podwyższenie pozycji w tzw. ELO score) wpływa także to, czy regularnie wysyłasz wiadomości do innych użytkowników. Tinder zachęca Cię do tego. Jak również do klikania w reklamy, które można wyłączyć w ramach płatnych funkcji.

czego nie wiesz o tinderze

Czego nie wiesz o Tinderze?

Aplikacja w ostatnim czasie oferuje dodatkowe możliwości, otwierając się na potrzeby swoich użytkowników. Portal randkowy Tinder nie chce być już tylko randkową aplikacją, dlatego wprowadził Tinder Social, który pozwala na znalezienie osób lub grup do wspólnego spędzania wolnego czasu. Tinder Social działa podobnie jak standardowa wersja tej aplikacji. Przesuwasz palcem po ekranie w prawo lub w lewo, w zależności od swoich upodobań. Kiedy pojawi się dopasowanie do danej grupy – otrzymamy powiadomienie od Tindera. Klikając na zdjęcie grupy, wyświetlą Ci się profile poszczególnych jej członków. Z aplikacji Tinder Social mogą korzystać także osoby, które założyły własną grupę. Aplikacja automatycznie pobierze wszystkich Twoich obecnych znajomych z Facebooka, którzy korzystają też z Tindera i rekomenduje ich do utworzonych przez Was swoich grup.

Tinder dla nielicznych

Tinder dla nielicznych

Tinder Select to wersja aplikacji przeznaczona dla wyjątkowych użytkowników, takich jak celebryci, aktorzy, artyści, czy „zwykli” użytkownicy, którzy są mocno popularni lub niesamowicie atrakcyjni. Użytkownicy wersji Select mogą również zapraszać innych użytkowników do tego zamkniętego grona. Każdy, kto został zaproszony przez innych użytkowników do Tinder Select, nie może jednak już nikogo tam zapraszać. Aplikacja Tinder nie chce bowiem, aby specjalna funkcja tylko dla wybranych – rozprzestrzeniała się w sposób całkowicie niekontrolowany. Dodatkowo nie jest jasne, w jaki sposób Tinder decyduje, kto otrzyma stosowne zaproszenie, a kto nie. Z nieoficjalnych informacji wiadomo też , że ukryta wersja aplikacji działa już prawie trzy lata. Pod koniec 2016 roku Tinder zaprosił pierwszych, wybranych użytkowników do korzystania z funkcji Tinder Select.

tinder gwiazd

Jak wygląda Tinder gwiazd ?

Wyselekcjonowani użytkownicy otrzymują dedykowane logo i niebieskie obramowanie zdjęć, widoczne tylko przez innych użytkowników w ramach Tinder Select. Czy specjalna wersja Tindera istnieje zatem w rzeczywistości? Czy jest jednym z wielu internetowych mitów, krążących w sieci? Wszystko wskazuje na to, że jest to prawdziwa funkcja, choć rozszerzona aplikacja nigdy nie została potwierdzona przez samego Tindera.

ocena profilu na tinderze

Ocenianie profilu na Tinder

Jak wiadomo, każdy użytkownik Tindera ma przypisaną wewnętrzną ocenę „Elo score”, która jest automatycznie generowana w ramach danego profilu. Ocena jest wykorzystywana między innymi do trafniejszego dobierania par na Tinderze. Na ocenę składa się m.in. atrakcyjność użytkownika, jego wygląd i liczba osób, które polubiły jego profil. Sea Rad, będący CEO Tindera – potwierdził stworzenie algorytmu, który ocenia atrakcyjność wszystkich użytkowników. Analityk danych aplikacji, Chris Dumler, nazywa tą opcję jako „rozbudowany system głosowania”. Za każdym razem, gdy przesuwasz palcem w prawo na jedną osobę i w lewo na inną, wydajesz na jej temat swoją ocenę: „Ta osoba jest bardziej atrakcyjna niż ta druga”.

Analitycy aplikacji Tindera wykorzystują uzyskane w ten sposób informacje do zbadania, które profile są uważane za najbardziej atrakcyjne w społeczności. Pokaźna grupa użytkowników Tindera jest niezwykle zróżnicowana. Wynika to przede wszystkim z ich indywidualnych preferencji, które u jednych wzbudzają pozytywne, a u innych – negatywne reakcje.

usuwanie profilu na tinderze

Jak usunąć konto na Tinderze?

Tinder nie jest tym, czego szukasz? W dowolnej chwili możesz usunąć swoje konto. Pamiętaj jednak, że usuniecie aplikacji nie usunie automatycznie Twojego profilu. Jeżeli nie chcesz korzystać z portalu randkowego Tindera – musisz zatem przejść do ustawień, a następnie wybrać przycisk „Usuń konto”, który umieszczono na samym dole ekranu. Po kliknięciu wyświetli się  komunikat – „Konto zostało pomyślnie usunięte.” Zanim jednak to zrobisz, przemyśl swoją decyzje.

 

uzytkownicy tindera

Jaki cel mają użytkownicy Tindera ?

Jest jedna Tinder Opinia, która przylgnęła dość mocno do oceny aplikacji a mianowicie twierdzenie że skutecznie służy zawieraniu krótkich znajomości. Takie Tinder opinie znajdziesz nie tylko w internecie ale to jedna z pierwszych recenzji, które możesz usłyszeć również wsród znajomych. Zakłada się przy tym, że osobom szukającym trwałego związku może być tam już trudniej. Jednak to nie do końca prawda tinder opinie w internecie są różne ale aplikacja jest narzędziem wolnego wyboru. Jak wiadomo ludzie bywają różni, więc i różne cele można za pomocą Tindera osiągnąć i różne tinder opinie mogą zostawić.  Znajdą się i tacy, którym zależy na znalezieniu swojej drugiej połówki już na stałe, jak i osoby, które szukają tylko niezobowiązujących spotkań. Tym bardziej warto wypróbować Tindera samodzielnie i ocenić, czy spełnia założenia, jakich potrzebujesz. Tinder opinie mogą Ci pomóc w podjęciu decyzji o założeniu konta ale nie powinny być głównym wyznacznikiem.

czy tinder jest dla każdego

Czy Tinder jest dla każdego ?

Nasz poradnik miał jedynie na celu przybliżenie mechanizmu działania tej aplikacji wraz z przedstawieniem jej podstawowych funkcjonalności i pokazania że Tinder opinie bywają zróżnicowane. Jeśli nadal szukasz towarzystwa i lubisz bezpośrednie kontakty – nadszedł dla Ciebie czas, na dołączenie do społeczności Tindera. Bez względu na Twój wybór – życzymy Ci powodzenia.

5/5 - (4 votes)